zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Wnętrza

Stylowy przedpokój – wizytówka naszego mieszkania

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania. To do niego goście wchodzą najpierw i oglądają, co w nim jest! Tam trzeba ściągnąć z siebie płaszcz i zabłocone buty. Większość ludzi do tego tak nie podchodzi i zapomina o udekorowaniu swojego przedpokoju, a to błąd. Stylowy przedpokój – co powinno się w nim znaleźć i o czym należy pamiętać wybierając jego wystrój?

Wieszaki, szafka na buty – funkcjonalny stylowy przedpokój

Podstawą w przedpokoju jest to, że ściągamy tam z siebie okrycia wierzchnie i brudne buty. Najważniejsze jest więc, by znajdowały się w nim wieszaki (chyba, że mamy zabudowaną szafę) i szafka na buty. Można zadbać też o komfort (swój, mieszkańców i gości) i postawić obok stołek, na którym można siąść, gdy zmieniamy obuwie.

Jeśli mamy tyle miejsca, możemy postawić na konsolę, na którą odkładać będziemy torebki, klucze, okulary czy rękawiczki. Można ją przyozdobić np. świecami, wazonem, figurkami bądź roślinami. Pod nią można umieścić szafkę na buty – będzie to wtedy główny punkt przedpokoju.

Zadbajmy o to, by wszystkie te elementy do siebie pasowały i tworzyły spójną całość. Nie kupujmy każdej rzeczy w innym stylu! To oczywiście zależy od naszego wystroju, ale jeśli jest nowoczesny, z określoną paletą kolorów – trzymajmy się jej! Nie trzeba kupować wszystkiego w jednym sklepie, z jednej kolekcji, ale warto trzymać się swojej koncepcji i nie kupować pod wpływem impulsu.

Dekoracje w naszym stylowym przedpokoju

Stylową, ale prostą dekoracją jest chodniczek do wycierania butów. Jeśli kupimy najzwyklejszy, nie przyciągniemy nim uwagi. Możemy jednak postawić na taki w kolorze bądź z napisem, by pasował do naszego wystroju. Goście zobaczą wtedy, jak bardzo przemyśleliśmy każdy detal. Podobnie będzie z łyżką do butów pod kolor mebli. Stylowym dodatkiem jest też stojak na parasole!

Dekoracją, która nie zajmuje miejsca, ale może robić wrażenie, jest obraz. Może być to dzieło przywiezione z podróży, z historią bądź kupione w sklepie. Jeśli sztuka nie pasuje do naszego wystroju, możemy powiesić też plakat bądź zdjęcia. To pierwsza rzecz, którą będziemy widzieć wchodząc do domu, więc warto o nią zadbać – nie tylko dla gości, ale również dla własnego, codziennego uśmiechu!

Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to niezdrowo. Dekoracje nie mogą przeszkadzać w chodzeniu czy przebieraniu butów. Muszą być dostosowane do wielkości przedpokoju. Jeśli jest bardzo mały – obrazek zdecydowanie wystarczy. Pokażemy nim, że chcieliśmy, aby przedpokój wyglądał ładnie, ale rozumiemy, że musi być również praktyczny!