zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Wnętrza

Jak zaaranżować nowoczesny apartament?

Bardzo często jesteśmy przekonani, że urządzenie niewielkiego mieszkania jest trudnym zadaniem. Duże i przestronne apartamenty łatwo zaaranżować. Czy taka jest prawda? Jak zaplanować wystrój nowoczesnego apartamentu, by był elegancki i praktyczny?

Pochwała minimalizmu

Przestronne wnętrze daje duże możliwości. Duże pokoje, jasne wnętrza oraz dobrze rozplanowana przestrzeń to atuty nowoczesnych apartamentów.

Nowoczesny apartament będzie wyglądał idealnie w połączeniu z nowoczesnym designem. Minimalizm, prostota oraz rezygnacja z dużej ilości elementów dekoracyjnych pozwoli uzyskać przestrzeń, która będzie elegancka i jednocześnie funkcjonalna.

Nowoczesny apartament, który jest duży i przestronny wygląda bardzo elegancko, gdy jest wyposażony w ciemniejsze meble. Ciemne drzewo jest ponadczasowe i wyjątkowo ekskluzywne. W takiej sytuacji warto rozjaśnić przestrzeń białymi bądź beżowymi dodatkami. Zasłony, poduszki czy dywan wprowadzą do mieszkania przytulny nastrój oraz spowodują, że będzie jasno i przyjemnie.

Bardzo ważnym elementem aranżacji są okna. Nowoczesne apartamenty bardzo często mają duże, przestronne okna sięgające do podłogi. W takim salonie warto zrezygnować z firan i zadowolić się wyłącznie zasłonami, które umieszczone po bokach wprowadzą przytulny nastrój, a jednocześnie pozostawią widok za oknem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również rolety. Pozwolą ukryć się przed okiem sąsiadów oraz ochronią mieszkanie przed nadmierną ilością słońca. Bardzo modne żaluzje pionowe drewniane idealnie wpiszą się w nowoczesny apartament, który urządzony jest w stylu eco.

Miejsce wypoczynku

Najważniejszym miejscem w salonie jest miejsce, w którym odpoczywamy. Sofa musi być wygodna, przestronna i dostosowana do ilości domowników.

Nowoczesny apartament będzie wyglądał niezwykle ekskluzywnie, gdy zdecydujemy się na komplet wypoczynkowy skórzany. Skóra jest materiałem, który jest modny, elegancki i bardzo praktyczny w użytkowaniu.

Wybierając komplet wypoczynkowy do nowoczesnego apartamenty można zdecydować się na narożnik, który z powodzeniem sprawdzi się nawet, gdy odwiedzą nas goście. Warto zadbać, by sofa miała regulowane oparcia, zagłówki oraz możliwość skorzystania z podnóżka.

Aranżując nowoczesny apartament można pozwolić sobie na duży i wygodny komplet wypoczynkowy. Można również zdecydować się na mniejszą sofę, a brakujące siedziska dopełnić kupując fotel, który ustawimy w pobliżu miejsca wypoczynku. Wybierając fotel w konkretnym, charyzmatycznym kolorze uzyskamy ciekawy element dekoracyjny salonu, który na pewno będzie przyciągał wzrok.