zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

malowanie mebli sosnowych
Meble

Malowanie mebli sosnowych – kiedy i jak przerabiać stare meble?

Współcześnie coraz więcej osób żyje świadomie, między innymi panując nad własnym konsumpcjonizmem. Oznacza to, że pojawiła się moda na przerabianie starego i nadawanie rzeczom drugiego życia. Chodzi tutaj choćby o meble, które zawsze można odświeżyć, zmieniając im charakter, dopasowując do przestrzeni. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chciałyby przerobić stare meble, nie wiedzą jednak, jak zorganizować malowanie mebli sosnowych lub innych.

Dajemy drugie życie starym meblom

Projekty w stylu do-it-yourself są popularne na całym świecie. W Internecie można znaleźć blogi, które są całkowicie poświęcone tej tematyce. Warto wdrożyć się w temat. Szczególnie wtedy, gdy ma się w domu na przykład stare meble wykonane z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego. Dzięki temu będzie można zdobyć informacje na temat tego, w jaki sposób ładnie meble oczyścić, a następnie podkreślić kolorystykę drewna, słoje. Jeżeli meble są pokryte farbą, lakierem, albo innymi środkami, trzeba je wcześniej wyczyścić. Do tego najlepiej przyda się oczywiście szlifierka. Później meble można traktować różnorodnie. Na przykład można kupić preparaty, które służą do postarzania drewna. Malowanie mebli sosnowych w takim stylu sprawi, że będą się one prezentowały, jakby były meblami vintage. Oznacza to, że zostaną postarzone. Dzięki temu uda się ukryć ich ewentualne uszkodzenia, a mebel będzie prezentował się bardzo oryginalnie i wyjątkowo.

malowanie mebli sosnowych

Preparaty do odnawiania mebli sosnowych

Meble sosnowe są stosunkowo tanie. Dlatego można kupić je dosłownie za grosze, a następnie odnowić i nadać im zupełnie nowy wygląd. Jakie preparaty najlepiej się do tego nadają? Świetnie sprawdzą się między innymi lakiery wodne, które nie kryją naturalnego koloru drewna, natomiast delikatnie podkreślą słoje. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jeżeli maluje się meble do pokoju dziecięcego, powinny to być preparaty, które nie są toksyczne i dedykowane właśnie do mebli dla dzieci.

malowanie mebli sosnowych

Malowanie mebli sosnowych – kolorowe farby

Meble sosnowe z powodzeniem można pomalować na różne wybrane kolory. To świetna opcja, jeżeli chce się mieć we wnętrzu jakiś mocny akcent. W tym celu warto kupować na przykład farby kredowe, które mają dosyć matowe wykończenie, ale naprawdę pięknie prezentują się na drewnianych szafach, łóżkach, komodach. Ciekawym sposobem na urozmaicenie takiego mebla jest jeszcze dobranie do niego nowych stylizowanych gałek. Dzięki temu stara rzecz będzie prezentować się fenomenalnie, podkreślając charakter wnętrza, w którym będzie umieszczona. Malowanie mebli sosnowych, może być również ciekawym pomysłem na spędzenie rodzinnego czasu. Od szukania inspiracji po wykonywanie pracy z meblami.

Odświeżanie i malowanie mebli sosnowych również się do tego zalicza