zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

przytulna sypialnia
Dom

Aranżacja przytulnej sypialni w ciemnych barwach

Przytulna sypialnia kojarzy się na ogół z jasnymi kolorami, takimi jak beż czy biel, ewentualnie różne pastelowe odcienie. Co zatem można zrobić z pomieszczeniem, które już zostało zdominowane przez mocniejsze i znacznie ciemniejsze barwy? Jakie meble dobrać do takiej sypialni, aby jeszcze bardziej jej nie przytłoczyć? Jedno jest pewne – dalsza aranżacja tak przygotowanego pomieszczenia na pewno nie będzie prosta, ale to nie znaczy, że trzeba od razu skazywać ją na porażkę

przytulna sypialnia

Dodatki do ciemnej przytulnej sypialni

Po prostu należy na nią uważać. W tym przypadku zły wybór może zakończyć się totalną porażką aranżacyjną. Skoro jednak już w tym momencie wnętrze wygląda na ciemne i dosyć mroczne, logicznie rzecz biorąc należy zrobić wszystko, aby jak najbardziej je rozjaśnić. W tym celu warto zastosować różne dodatkowe elementy w jasnych barwach oraz… przeszklone powierzchnie. Duszą szafę można uzupełnić długim lustrem, a na ścianach zawiesić białe półeczki lub wymienić zestaw różnokolorowych poduszek na te występujące wyłącznie w subtelnym beżowym odcieniu. Każdy kolejny jasny element w jakimś stopniu przełamie mrok wnętrza. Im więcej tych dodatków będzie, tym oczywiście lepiej dla wizerunku i charakteru aranżacji.

Przytulna sypialnia wcale nie musi być oparta wyłącznie na bardzo jasnych kolorach, zbliżonych do bieli. Nawet wnętrzom, w których pojawiły się już ciemne meble, wciąż da się zapewnić przyjazny wizerunek. Wszystko jest kwestią dopasowania do nich właściwych dodatków. To one potrafią totalnie odmienić każdy rodzaj aranżacji wnętrza.

zwawyleniwiec.pl