zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Trawa ogrodowa
Ogród

Trawa ogrodowa – co warto wiedzieć?

Trawa ogrodowa to jedna z najważniejszych rzeczy dla miłośników roślin i przyrody. Co ciekawe, istnieją dwie metody, aby stworzyć piękny trawnik u siebie na podwórku. Możemy zdecydować się na taki, który jest z siewu lub też z rolki. Warto bliżej przyjrzeć się każdej z opcji i dowiedzieć się kilku istotnych informacji.

Trawa ogrodowa – Trawnik z rolki

Przede wszystkim na samym początku musimy zdawać sobie sprawę, iż trawnik z rolki gwarantuje nam efekt, który uzyskiwany jest natychmiast zaraz po rozłożeniu. Ponadto nadaje się on zarówno na płaski, jak i nawet pochyły teren. Warto jednak wiedzieć, że wadą tej opcji jest zdecydowanie jej wysoki koszt. Oprócz tego trawa taka znacznie dłużej przystosowuje się do panujących warunków atmosferycznych, a także nowego miejsca. Co więcej, samo odpowiednie rozmieszczenie go czasami jest niebywale trudne dlatego trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Całe jego rozkładanie wbrew mylnym pozorom jest jednak długie i męczące. Nie ulega jednak wątpliwości, że opcja ta to całkiem coś innego, nowoczesnego. Jeśli lubimy takie wyzwania i nowoczesne rozwiązania to jest to zdecydowanie dla nas.

Trawa ogrodowa

Trawnik z siewu

Należy zdawać sobie sprawę, iż trawnik z siewu to zdecydowanie niższe koszty. Ponadto można go założyć samemu i nadać mu dowolny kształt, co niekoniecznie jest możliwe w przypadku wcześniejszej opcji. Co więcej, możemy sobie zasiać taki gatunek trawy, jaki tylko chcemy i odpowiednio dobrać ją chociażby do gleby, która obecna jest na naszym podwórku. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na pierwsze efekty trzeba czekać około 2 tygodnie. Co więcej, na gęstą w pełni trawę nawet do kilku miesięcy. Wszystko to powoduje, iż o wiele dłużej musimy oczekiwać na możliwość użytkowania trawnika. Wskutek tego przez cały ten okres czasu zdecydowanie zabronione jest chodzenie po nim. Ponadto jest to opcja przeznaczona tylko do płaskich terenów i rzadko sprawdza się na pochyłych obszarach. Oprócz tego należy zdawać sobie również sprawę, iż przy tej opcji istnieje o wiele większe ryzyko, że nasiona się nie przejmą, a wskutek tego nie osiągniemy pięknego widoku naszego trawnika.

Trawa ogrodowa

Trawa ogrodowa – którą opcje wybrać?

Podsumowując, trawa ogrodowa, nie zależnie od wyboru technologii, posiada plusy i minusy. Nie ulega wątpliwości, że tylko i wyłącznie od nas zależy, którą z nich wybierzemy. Zdecydowanie warto przeanalizować zarówno zalety, jak i wady obydwu opcji i podjąć mądrą i przemyślaną decyzję. Odpowiedzialny wybór z pewnością zaowocuje w przyszłości wielkim zadowoleniem i satysfakcją.