zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Sposoby na utrzymanie produktywności w domu

Ponieważ większość z nas będzie pracować w domu przez resztę roku, pomyśleliśmy, że to dobry czas, aby porozmawiać o tym, jak oddzielamy pracę od zabawy. Im dłużej tkwimy w domu, tym mniej jesteśmy produktywni. Są dni, w których po prostu chcemy być leniwy, ale nie ma nic złego w spędzaniu leniwego dnia w tym stresującym czasie. Ale większość z nas nadal musi pracować w ciągu tygodnia. Oto kilka sposobów na utrzymanie produktywności w domu.

Sposoby na utrzymanie produktywności w domu

Zidentyfikuj i wyeliminuj marnotrawców czasu
Może przyłapiesz się na objadaniu się przed telewizorem lub przygotowywaniu wyszukanych lunchów, przeglądaniu mediów społecznościowych itp. Określ swój czas na różne rzeczy, a następnie wymyśl plan, jak go naprawić.

Kawałek czasu
Praca w 30-minutowych fragmentach i robienie 5-minutowych przerw, z dłuższą przerwą w południe, to świetny sposób na produktywność w domu. Ustaw minutnik, aby nie sprawdzać go ciągle. Skorzystaj z tych 5-minutowych przerw na szybkie czyszczenie, takie jak podlewanie roślin lub zrobienie sobie herbaty lub kawy.

Pracuj mobilnie
Zainwestuj w produkty, które pozwolą Ci pracować mobilnie jak w parku, samochodzie i na podwórku. Wystarczy smartfon, ładowarka samochodowa, laptop i przenośny hotspot WiFi.

Ustal poranną rutynę
Zachowuj się, jakbyś wstał, żeby iść do biura. Wstawaj z łóżka codziennie o tej samej porze, wykonuj poranne czynności, ubierz się. Stwórz dystans psychiczny między domem a pracą. Więcej porad znajdziesz na https://zwawyleniwiec.pl/.

Bądź produktywny w domu

Wielozadaniowy
Wykonuj w domu zadania, które można wykonać w pracy. Odbieraj telefony podczas jazdy samochodem lub na spacer. Łatwe do zrobienia to publikowanie postów na portalach społecznościowych, sprawdzanie poczty e-mail, zapisywanie myśli podczas prania lub robienia obiadu.

Utwórz harmonogram
Jeśli będziesz pracować według harmonogramu, obejmującego przerwy umysłowe, ćwiczenia i posiłki, łatwiej będzie ustalić regularne godziny i zorganizować dzień.

Dedykowana przestrzeń biurowa
Nie każdy ma swoje miejsce na biuro, ale stworzenie specjalnej przestrzeni do pracy sygnalizuje mózgowi, że pracujesz.

luxlife.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *