zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Sposoby na utrzymanie produktywności w domu

Ponieważ większość z nas będzie pracować w domu przez resztę roku, pomyśleliśmy, że to dobry czas, aby porozmawiać o tym, jak oddzielamy pracę od zabawy. Im dłużej tkwimy w domu, tym mniej jesteśmy produktywni. Są dni, w których po prostu chcemy być leniwy, ale nie ma nic złego w spędzaniu leniwego dnia w tym stresującym czasie. Ale większość z nas nadal musi pracować w ciągu tygodnia. Oto kilka sposobów na utrzymanie produktywności w domu.

Sposoby na utrzymanie produktywności w domu

Zidentyfikuj i wyeliminuj marnotrawców czasu
Może przyłapiesz się na objadaniu się przed telewizorem lub przygotowywaniu wyszukanych lunchów, przeglądaniu mediów społecznościowych itp. Określ swój czas na różne rzeczy, a następnie wymyśl plan, jak go naprawić.

Kawałek czasu
Praca w 30-minutowych fragmentach i robienie 5-minutowych przerw, z dłuższą przerwą w południe, to świetny sposób na produktywność w domu. Ustaw minutnik, aby nie sprawdzać go ciągle. Skorzystaj z tych 5-minutowych przerw na szybkie czyszczenie, takie jak podlewanie roślin lub zrobienie sobie herbaty lub kawy.

Pracuj mobilnie
Zainwestuj w produkty, które pozwolą Ci pracować mobilnie jak w parku, samochodzie i na podwórku. Wystarczy smartfon, ładowarka samochodowa, laptop i przenośny hotspot WiFi.

Ustal poranną rutynę
Zachowuj się, jakbyś wstał, żeby iść do biura. Wstawaj z łóżka codziennie o tej samej porze, wykonuj poranne czynności, ubierz się. Stwórz dystans psychiczny między domem a pracą. Więcej porad znajdziesz na https://zwawyleniwiec.pl/.

Bądź produktywny w domu

Wielozadaniowy
Wykonuj w domu zadania, które można wykonać w pracy. Odbieraj telefony podczas jazdy samochodem lub na spacer. Łatwe do zrobienia to publikowanie postów na portalach społecznościowych, sprawdzanie poczty e-mail, zapisywanie myśli podczas prania lub robienia obiadu.

Utwórz harmonogram
Jeśli będziesz pracować według harmonogramu, obejmującego przerwy umysłowe, ćwiczenia i posiłki, łatwiej będzie ustalić regularne godziny i zorganizować dzień.

Dedykowana przestrzeń biurowa
Nie każdy ma swoje miejsce na biuro, ale stworzenie specjalnej przestrzeni do pracy sygnalizuje mózgowi, że pracujesz.

luxlife.pl