zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Ogród

Place zabaw do ogrodu – co warto wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że plac zabaw w swoim własnym ogrodzie to marzenie niejednego dziecka. Taki rodzaj atrakcji nie dość, że zapewnia dobrą zabawę, to jeszcze świetnie spędzony czas. Zdecydowanie warto więc zainwestować w kupno takiej rzeczy, jednak najpierw należy zdawać sobie sprawę na jaki plac zabaw postawić.

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, iż place zabaw do ogrodu powinny być bezpieczne. Wszystkie powierzchnie powinny być gładkie, śruby powinny być płaskie, aby dziecko nie zahaczyło o nie ubraniem. Ponadto plac zabaw powinien być tak stworzony tak, aby dziecko nie miało możliwości spadnięcia z wysokości i zrobienia sobie krzywdy. Oczywiście oprócz wszystkich kwestii bezpieczeństwa warto, aby był on duży, a także kolorowy. Należy pamiętać, iż z czym większej ilości atrakcji będzie się on składał, tym o wiele lepiej. Z pewnością dobrze byłoby, aby pojawiła się m.in. piaskownica. Z tej opcji zdecydowanie chętniej będą korzystały najmłodsze dzieci, gdyż to one najbardziej lubią bawić się w piachu.

Pamiętaj również o innych kwestiach

Dobry plac zabaw powinien zawierać również huśtawkę. Najlepiej, aby były zamontowane aż dwie, dzięki czemu rodzeństwo będzie mogło wspólnie się huśtać bez żadnych kłótni na kogo przyszła teraz kolej. Ponadto warto zamontować zjeżdżalnie, która zapewni dużo radości każdemu maluchowi. Pamiętajmy, aby nie była ona jakoś mocno nachylona, gdyż dziecko może za szybko z niej zjechać i na końcu spaść. Na ciekawym placu zabaw powinna znajdować się również bezpieczna karuzela. Można również pokusić się o wysoki i duży domek z drewna, który jest przecież marzeniem każdego małego dziecka. Należy także stworzyć do niego schodki, czy nawet małą ściankę wspinaczkową. Jak widać opcji jest naprawdę wiele. Przy wyborze jednak warto kierować się tym, co konkretnie lubi nasz maluch. Możemy to zaobserwować będąc z nim chociażby na publicznym placu zabaw. W ten sposób dowiemy się z jakich atrakcji korzysta najczęściej i takie właśnie zamontujemy u siebie w ogrodzie.

Podsumowując, jak doskonale widzimy wybór placu zabaw wcale nie należy do najłatwiejszych decyzji w naszym życiu. Zdecydowanie warto, aby był on jednocześnie bezpieczny i praktyczny. Zamontowanie różnych atrakcji z pewnością pozwoli nam na zapewnienie dzieciom dużej rozrywki, zabawy i miło spędzonego czasu. Plac zabaw to miejsce niezwykle lubiane przez najmłodszych. Nie ulega więc wątpliwości, że warto zrobić im tą przyjemność i dokonać takiego właśnie zakupu.