zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

lampy
Ogród

Energooszczędne lampy CFL

Lampa cfl zdobyła uznanie doświadczonych plantatorów i polecana jest każdej osobie, która planuje rozpocząć hodowle roślin w namiotach uprawowych. Najważniejszym jej walorem jest energooszczędność oraz pozytywny wpływ na poszczególne fazy rozwoju roślinności. Plantatorzy podkreślają fakt, iż lampy cfl są neutralne dla temperatury panującej wewnątrz growboxa, dzięki czemu posiadają oni pełną swobodę w regulacji poziomu ciepła. Poniższy artykuł w szczegółowy sposób charakteryzuje lampy cfl, które stanowią nieodłączny element każdego profesjonalnego growboxa. Zdobyte informacje z pewnością zainspirują do wyposażenia swojej plantacji w tak ekonomiczne lampy oraz pozwolą dokonać satysfakcjonujących zakupów.

Praktyczne odbłyśniki do lamp cfl

Zastosowanie sztucznego światła, które emituje nieosłonięta lampa cfl powodowałby nierównomierne rozłożenie energii w poszczególnych częściach growboxa, dlatego warto stosować funkcjonalne odbłyśniki do lamp cfl. Pozwalają one skutecznie wyeliminować to niekorzystne zjawisko i w znaczący sposób zwiększyć efektywność pracy lampy cfl. Odbłyśnik to bardzo proste narzędzie, które z reguły produkowane jest z bardzo cienkiego i wypolerowanego arkusza blachy, w sposób naturalny  kształt zostaje dopasowany do danego rodzaju lampy.  Lampa cfl działa w taki sposób, aby zminimalizować wytwarzanie ciepła, w efekcie stały poziom temperatury w namiocie uprawowym nie jest zachwiany. Kwestia ta może mieć fundamentalne znaczenie w niektórych etapach rozwoju rośliny i jak na przykład kwitnienie. Funkcjonalności lamp cfl dają hodowcy pełną swobodę w regulowaniu temperaturą powietrza.

Wysoka energooszczędność 

Ekonomiczna lampa cfl jest elementem, który nie wymaga instalowania dodatkowego zasilania, dzięki czemu jej montaż oraz późniejsze sterowanie jest bardzo proste. Lampy cfl do growboxa to długoterminowa oszczędność i optymalizacja kosztów ponoszonych na uprawę roślin w domu bądź mieszkaniu, jednak lampy także oferowane są w atrakcyjnych cenach, przez co zakup lampy cfl nie obciąży zbytnio portfela plantatora. Lampa cfl to również możliwość swobodnego dobrania mocy danej żarówki do konkretnych potrzeb i wymagań uprawiany gatunków roślin. Omawiany typ oświetlenia wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalnych hodowców jak również początkujących pasjonatów. Lampa cfl okaże się idealnym wyborem dla wszystkich osób, które posiadają małe doświadczenie z zakresu uprawy roślin w domowych namiotach. Lampy cfl łączą w sobie funkcjonalność, energooszczędność oraz możliwość swobodnego regulowania klimatu panującego w małej szklarni.