zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Meble

Zagłówki do łóżka w sypialni w różnym stylu

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tam możemy stworzyć swoją przytulną strefę do wypoczynku. Warto poświęcić urządzaniu sypialni trochę więcej czasu. Ładne meble i dodatki potrafią wyczarować tam naprawdę magiczną atmosferę. Dużą rolę dekoracyjną pełnią między innymi zagłówki do łóżka w sypialni. Współcześnie można kupić je w różnym stylu, mocując po prostu do ramy swojego łóżka.

Zagłówki do łóżka w sypialni w stylu boho

Jeden z bardzo mocnych trendów, który pojawił się już jakiś czas temu i jest obecny tak naprawdę na całym świecie, to dodatki do domu w stylu boho. Takie meble i akcesoria bardzo często są wykonane na przykład z bambusa, rattanu, są robione ręcznie przez rzemieślników w odległych częściach świata. Dlatego też są unikatowe, niepowtarzalne. We wnętrzu robią prawdziwą magię. Dzięki nim jest przytulnie. Takie rattanowe zagłówki do łóżka to teraz prawdziwy hit. Pięknie się prezentują na przykład na tle białej ściany. Wykonane z jasnego rattanu, doskonale współgrają z lnianą pościelą, tworząc miejsce do wypoczynku, w którym zwyczajnie nie da się mieć czarnych snów. Gdzie kupić taki zagłówek? Jak zwykle najlepszym źródłem jest internet, bo właśnie tam wybór jest naprawdę duży. Trzeba liczyć się z tym, że takie zagłówki trochę kosztują. To jednak wydatek warty poniesienia.

Pikowane zagłówki do łóżka

Kolejna bardzo ciekawa opcja to pikowane zagłówki do łóżka. Najbardziej pasują do sypialni urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym, eleganckim. Można kupować zagłówki w różnych odcieniach. Zwykle są one wyłożone aksamitem lub pluszem, dlatego tak pięknie i elegancko się prezentują, a poza tym są bardzo miłe w dotyku. Taki rodzaj tkaniny charakteryzuje się tym, że kolor jest raczej mocny i nasycony. Można postawić zatem na zagłówek w ciemnych odcieniach szarości, morskiej zieleni, głębokiego różu, albo sięgnąć po jasne barwy. Do takiego łóżka pięknie będzie się prezentować pościel wykonana z satyny lub jedwabiu.

Drewniany zagłówek do łóżka

Drewno jest zawsze modne i pięknie prezentuje się we wnętrzach. Jest przytulne, dlatego tak doskonale pasuje do sypialni. Drewniany zagłówek to zatem zawsze dobra opcja. Można zrobić go samemu, wykorzystując do tego na przykład palety drewniane. To zatem sposób na zagłówek budżetowy, który jest bardzo dekoracyjny, natomiast nie rujnuje naszego portfela. Bez wątpienia sprawdzi się w tych domach, w których dopiero urządza się wnętrze, oszczędzając na różnych jego elementach. Co więcej, z palet można wykonać również ramę łóżka. Wtedy oszczędności są jeszcze większe.