zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?
Meble

Sposoby jak usunąć naklejki z mebli

Mając dzieci częstym problemem są naklejki na meblach. Niestety dzieci szybko zmieniają zdanie albo po prostu dana postać z naklejki przestaje być lubiana przez nasze dziecko i zaczynają zrywać te naklejki lub po prostu po długim czasie naklejki zaczynają brzydko wyglądać, choć istnieje też możliwość, że dzieci zrywają naklejki z mebli po wpływem braku zajęcia i nudzenia się. Zerwane naklejki zostawiają na meblach trudny do usunięcia ślad po kleju.

Jak usunąć naklejki z mebli

Odrywając naklejkę często odrywamy tylko jej część lecz większym kłopotem są brzydkie ślady po kleju, które zostają na meblach. Drapanie ich nożem grozi uszkodzeniem mebli. W sklepach budowlanych lub w sklepach z chemią dostępne są produkty, które rozpuszczają klej. Najczęściej używa się ich do klejów budowlanych, ponieważ mają bardzo silne działanie jest ryzyko uszkodzenia mebli. W sklepach dostępne są też środki przyjazne dla mebli, które rozpuszczają klej i pozwalają na zmycie jego resztek szorstką gąbką.

Domowe sposoby usuwania naklejek z mebli

Istnieje kilka domowych sposobów na usunięcie brzydkich naklejek z mebli lecz musimy pamiętać o tym żeby nie uszkodzić przy tym mebli. Domowe sposoby:
– idealne nadadzą się do tego tłuste substancje takie jak np.: majonez, olej rzepakowy czy margaryna, nanosimy jedną z tych rzeczy na naklejkę i pozostawiamy na pół godziny, po tym czasie zmywamy to miejsce ciepła wodą i szmatką. Tłuszcz sprawia, że klej się odkleja i naklejki zostają usunięte. Sposób ten sprawdzi się na meblach drewnianych pokrytych olejem lub na okleinie. Na innych powierzchniach prócz wody potrzebny będzie odtłuszczacz.
– ogrzej miejsce gdzie naklejona jest naklejka suszarką przez 5 minut. Dzięki temu zabiegowi klej zostanie wysuszony i naklejkę z łatwością będzie można oderwać z mebla. Późnej trzeba tylko usunąć klej pozostały po naklejce.

Jak usunąć klej po naklejkach z mebli

Usuwanie kleju z mebli, który pozostał po naklejkach jest problemem, ale i na to znajdzie się sposób:
– wacik nasączony zmywaczem do paznokci- przecieraj ślad po naklejce aż zniknie, należy jednak uważać bo zmywacz może zmienić barwę lub rozpuścić lakier z mebli.
– wacik nasączony terpentyną lub benzyną ekstrakcyjną- przemywaj ślad wacikiem nasączonym jedną z tych substancji.
Jeśli boimy się zniszczenia mebli najlepszym choć czasochłonnym sposobem na zmycie śladu po kleju będzie szmatka z ciepłą wodą.
Jest kilka sposobów na usunięcie naklejek z mebli oraz śladów po kleju, ale jak wiadomo nigdy nic nie daje 100% pewności, że naklejki i klej całkowicie zostaną usunięte.