zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Meble

Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych wnętrzach, co dziwić nie powinno. Taki sposób urządzania wnętrz to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce się cieszyć wygodą i praktycznymi rozwiązaniami, to jednocześnie bardzo dobra propozycja dla tych osób, dla których ważna jest przestrzeń.

Minimalizm i funkcjonalizm

Wnętrza skandynawskie to minimalizm oraz funkcjonalizm, dzięki czemu zawsze panuje w nich porządek. Jasne barwy, naturalne materiały oraz staranny dobór mebli i dodatków – oto podstawowe zasady, na jakich opiera się styl skandynawski. Urządzanie wnętrz w tym stylu to przede wszystkim dobieranie mebli, które powinny spełniać kilka prostych warunków. Jakich? W domach urządzonych w stylu skandynawskich dominują materiały naturalne, zatem meble z drewna są tu najlepszym rozwiązaniem. Meble skandynawskie powinny być meblami lekkimi i pozbawionymi zbędnych zdobień.

Proste formy

Proste, geometryczne formy, praktyczne schowki, półki i szufladki – takie meble to podstawa. Wygodne i pozbawione dekoracyjnych oparć łóżka i kanapy to kolejne dodatki, które pojawiają się w skandynawskich wnętrzach. Takie łóżka zazwyczaj wykonane są z drewna i takich materiałów, jak len, a ich jedynymi ozdobami są proste poduszki w haftowanych poszewkach. Dzięki temu wnętrza skandynawskie wyróżniają się prostotą i harmonią, a wypoczynek w takich pomieszczeniach każdemu z nas będzie sprawiać wiele radości.

krolestwolazienek.pl