zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom piętrowy czy parterowy
Meble

Jakie meble do ciemnej podłogi wybrać?

Aranżacje w stylu industrialnym oraz loft cieszą się ogromna popularnością. Ciemne podłogi prezentują się niezwykle stylowo, a jednocześnie ekskluzywnie. Może jednak okazać się, że dobór wyposażenia stanie się problematyczny. Ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć wybór poszczególnych elementów. Zastanawiasz się, jakie meble do ciemnej podłogi będą najlepszym wyborem? Koniecznie sprawdź poniższe wskazówki!

Kontrastująca biel

Myślisz, że ciemna podłoga wymaga doboru mebli w podobnej kolorystyce? Nic bardziej mylnego! Fantastyczną propozycją wydają się być białe konstrukcje, które zagwarantują efektowny kontrast. Obawiasz się, że takie połączenie kolorystyczne będzie przytłaczające? Zwróć uwagę na sposób wykończenia powierzchni.

Jeśli podłoga wyróżnia się mocno połyskującą powierzchnią, to warto jest postawić na meble o wykończeniu matowym. Działa to również w drugą stronę. W ten sposób stworzymy spójną całość, która będzie miła dla oka.

Jasne odcienie drewna

Jeśli zdecydowałeś się na czarne panele lub grafitowe płytki, to weź pod uwagę meble w jasnych odcieniach drewna. Dzięki nim wystrój nie będzie przygnębiający oraz smutny. Jaśniejsze kolory nieco rozświetlą pomieszczenie, a więc będą odpowiednie nawet wtedy, kiedy metraż wnętrza nie jest zbyt duży.

Dobrze, jeśli ciemna podłoga została połączona z jasnymi ścianami. Oczywiście jest to kwestia indywidualnych preferencji, jednak warto jest wykazać się ostrożnością. Nie potrafisz sobie wyobrazić danego połączenia kolorystycznego? Sprawdź internetowe kreatory, które pozwolą Ci stworzyć przykładowa wizualizację wnętrza. To skuteczny sposób na to, aby uniknąć pomyłki.

Intensywne odcienie wiśni

Soczyste odcienie wiśni w połączeniu z ciemnymi podłogami mogą wyglądać spektakularnie. To odważne zestawienie, jednak w wielu przypadkach okazuje się ono strzałem w dziesiątkę. Jak nie przesadzić? Lepiej celować w jasne dodatki m.in. zasłony, poduszki, czy też narzuty. Za ich pomocą dodamy aranżacji lekkości oraz świeżości. Nie trzeba obawiać się łączenia ciemnych mebli z podłogą w podobnej kolorystyce. Faktem jest jednak to, że musimy wykazać się poczuciem smaku.

Nie trzeba posiadać dużej wiedzy z zakresu aranżacji wnętrz, aby stworzyć wystrój jedyny w swoim rodzaju. W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do różnorodnych poradników, a więc warto z nich korzystać. Ponadto w sieci znajdziemy wiele inspiracji, które podpowiedzą nam, jakie zestawienia kolorystyczne są obecnie „na czasie”. Czasami dobrze jest skorzystać z pomysłów bardziej doświadczonych osób.