zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Ekskluzywne narzuty na łóżko: jak znaleźć najlepsze?

Stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza wymaga troski o najmniejsze detale. Należy również wykazać się kreatywnością, gdyż tylko wtedy uda nam się stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Ogromną rolę odgrywają oczywiście dodatki, ponieważ to one nadają klasy i elegancki. Można powiedzieć, że stanowią przysłowiową wisienkę na torcie. Ekskluzywne narzuty na łóżko wcale nie muszą kosztować majątku, jednak podczas podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie należy kierować się jakością. Lepiej zainwestować gotówkę w produkt porządny, który posłuży przez długi czas.

Wysoka jakość wykonania

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka narzuta na łóżko sprawdzi się najlepiej, gdyż każdy posiada zupełnie inne wymagania oraz oczekiwania. Warto jednak celować w modele wykonane z naturalnych materiałów np. kaszmiru. Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić wymiary narzuty oraz gramaturę. Zbyt cienka nie będzie prezentować się dobrze. Ponadto jej ułożenie na łóżko może być kłopotliwe.

Narzuta o optymalnej grubości nie wymaga zbyt częstego poprawiania, nawet jeśli postanowiliśmy uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Ważne jest to, aby nie była ona podatna na zagniecenia, ponieważ częste prasowanie może stać się utrapieniem. W trendach znajdują się pledy wełniane – w stu procentach naturalne lub posiadające jedynie niewielką domieszkę syntetyków.

Nieprzeciętna wytrzymałość

Jak już wspomniano, nie ma sensu inwestować w narzutę, która po kilku miesiącach będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że produkt pozostanie z nami na lata. Ważne jest, by materiał cechował się wysoką trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jego czyszczenie nie powinno stanowić żadnego kłopotu.

Zdecydowaną większość narzut możemy prać w pralce automatycznej, co przekłada się na wysoki poziom wygody. Istotne jest jednak to, aby bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się na metce.

Efektowne wzornictwo

Luksusowa narzuta na łóżko wcale nie musi posiadać ogromnej ilości wzorów, a więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednolity model również może prezentować się ciekawie, szczególnie jeśli postawimy na niebanalny kolor np. burgund, szmaragd, czy też turkus. Możliwości są niemal nieograniczone!

Ciekawą formą zdobienia są połyskujące frędzle. Warto wspomnieć, że w sprzedaży znajdują się nawet narzuty posiadające ozdoby 3D. Ci, którzy chcą nieco zaoszczędzić powinni zajrzeć do sklepów internetowych. Ich atutem jest również bogaty asortyment.