zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Drewniana podłoga – jaką wybrać?

Piękna podłoga ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd poszczególnych pomieszczeń w naszym domu, jest zatem powierzchnią, której ignorować nie możemy. Jak wykończyć podłogę, by zachwycała swym wyglądem i dobrze sprawdzała się jako ozdoba wnętrza?

Na jaki materiał warto postawić?

Jednym z tych rozwiązań, po które sięgamy bardzo chętnie, są podłogi drewniane. Mają one wiele zalet, a powodów, dla których warto na nie postawić, jest sporo. Podłogi z drewna to trwałość oraz szeroki wybór desek i paneli, dzięki którym w prosty sposób można ozdobić każde wnętrze. Podłogi drewniane doskonale radzą sobie w tradycyjnych wnętrzach oraz tam, gdzie postawiono na styl nowoczesny, mogą się świetnie sprawdzić i w przedpokoju, i w salonie.

Drewniana podłoga – ciekawa ozdoba?

Co ciekawe, podłogi z drewna mogą się też stać ciekawą ozdobą takich wnętrz, jak kuchnia czy pokój dziecięcy, tu jednak troska o trwałość staje się wyjątkowo ważna. W takich pomieszczeniach dobrze może sobie poradzić drewniana podłoga z jesionu lub dębu, dobrym materiałem będzie tu również buk lub grab. Z brzozy i olchy można korzystać np. w salonie lub w sypialni. Są to ciekawe wnętrza, w przypadku których priorytetem stanie się piękny wygląd, z kolei odporność przestaje mieć aż tak wielkie znaczenie.

www.quality-home.pl