zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Ogród

Samodzielnie wykonane lub kupione ozdoby do ogrodu

Czym jest ogród? Czy to tylko teren zielony, który stanowi część działki pozostałą po budowie? Czy to tylko miejsce, w którym rosną kwiaty i drzewa? Ależ skąd! Przekonaj się, że ogród może stać się Twoim… drugim domem, a przynajmniej drugim ulubionym miejscem na ziemi. Wykorzystaj swoją kreatywność i obecną modę na DIY!

Ozdoby do ogrodu z surowców naturalnych

Surowce pochodzące od Matki Natury są wdzięcznymi materiałami do stworzenia z nich czegoś nowego i włączenia do krajobrazu w nieco innej formie. Drewno jako jeden z najstarszych materiałów budowlanych znalazł swoje niewielkie miejsce w architekturze krajobrazu. Za pomocą palet, tudzież pojedynczych desek własnoręcznie można stworzyć meble ogrodowe oraz drobniejsze ozdoby, na przykład karmnik, hotel dla owadów lub płotek ozdobny wokół rabatki. Kamienie, jako że są dosyć różnorodne stanowią sporą inspirację dla własnoręcznego zbudowania paleniska. Można je także pomalować i ułożyć w finezyjną fontannę albo za pomocą cementu połączyć w masywną donicę. Niezwykle modne jest wykorzystanie kamieni i jako elementów kwietnika. Cement, jako dosyć plastyczny surowiec pozwala na dowolne kształtowanie – wykorzystaj to przy tworzeniu oryginalnego numeru domu do przypięcia na ganku albo do odlania z formy solidnych plenerowych ozdób choinkowych. Zanurzenie na przykład butów czy dyni w gipsie usztywnia określony przedmiot, który fantastycznie udekoruje studnię lub inny zbiornik na wodę.

Fantazja to jedyne, co Cię ogranicza

Wśród materiałów stworzonych przez człowieka wymienić można gumę. Fantastyczna huśtawka, siedzisko, donica albo zabawna ”rzeźba” z opon przełamie dzikość ogrodu. Takie ozdoby, w szczególności, jeżeli pokryte są lakierem, będą długo służyć.

Są niezwykle trwałe i odporne na warunki zewnętrzne, a przy tym przykuwają uwagę gości. Choć metale jako pierwiastki stanowią integralną część naszej planety, to ich stosowne mieszanie za pomocą ludzkich rąk pozwala na stworzenie solidnego budulca. Kreatywnie połączone za pomocą drucika kamyczki lub odlewy cementowe, metalowe ptaszki i koty ”grasujące” po ogrodzie, fantazyjne stojaki na donice to detale, które dodają uroku przestrzeni. Wszelkie ozdoby do ogrodu można stworzyć samodzielnie lub skorzystaj z gotowych rozwiązań. Zarówno wymyślanie nowych elementów, jak i harmonijne układanie ich w ogrodzie wymaga wyobraźni. Przekonaj się, że masz ją bardziej bujną, niż sądzisz!

Zwróć też uwagę na fakt, że zakupienie lub własnoręczne wykonanie ozdób do ogrodu nie wymaga zasobnego portfela. Spora większość propozycji to gadżety wykonane z materiałów naturalnych lub ulegających recyklingowi albo już nieużywanych w tradycyjny sposób. Ponadto nie wymagają specjalistycznych technologii i wykształcenia inżynierskiego, a skoro tak, to masz niebywałą okazję, by za parę złotych zyskać absolutnie fenomenalną aranżację ogrodową!