zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

prace remontowe
Dom

Trzy prace remontowe, które najlepiej przeprowadzić wiosną

Wiosenna aura sprzyja dłuższym popołudniowym spacerom, wymianie zimowej garderoby oraz… zabraniu się za przekładane od dawna drobne prace remontowe. Okres ten cechuje się relatywnie umiarkowaną temperaturą i niską wilgotnością powietrza, które razem tworzą optymalne warunki do przydomowego majsterkowania. Poniżej przybliżamy trzy domowe prace, na które nadeszła właśnie najlepsza pora.

1. Zaplanuj prace remontowe nad odświeżeniem podłogi

Eleganckie panele z prawdziwego drewna to jedna z najpiękniejszych dekoracji każdego salonu. Aby naturalny materiał zachował swój pierwotny wygląd, należy zadbać o jego właściwą pielęgnację. Wiosna to doskonały moment na prace remontowe, związane z impregnacją bądź cyklinowaniem drewna.

Wśród działań, które bez problemów można przeprowadzić samemu, warto wykonać olejowanie powierzchni. Aby poprawnie przeprowadzić tę pracę, warto skorzystać ze sprawdzonych produktów wiodących marek, takich jak Nostalgia Floor Oil fińskiej marki Tikkurila oraz Remmers Hartwachs-Ol. Powyższe preparaty pomagają przedłużyć żywotność podłogi, dodać jej połysku oraz ochronić przed szkodliwym wpływem wody. Przy wiosennej pogodzie olej wyschnie zauważalnie szybciej, a my wkrótce będziemy mogli cieszyć się błyszczącymi panelami.

2. Wiosna to doskonały moment na nowy kolor ścian

Jeśli zauważyłeś na ścianach nieestetyczne przebarwienia lub wyblakłe miejsca, być może nadszedł czas na ich odświeżenie. Wiosenne miesiące są idealnym momentem na malowanie lub tapetowanie ścian. Cieplejsze dni umożliwiają dłuższe wietrzenie pokojów i przyspieszają wysychanie powłoki. Warto pamiętać również, że mniejsza wilgotność powietrza oznacza rzadsze odklejanie się tapet od ścian.

Jeśli pragniesz nadać swojemu pokojowi zupełnie nowy wygląd, prace remontowe powinieneś zacząć od wyboru odpowiedniej emulsji. Jedną z najciekawszych propozycji na rynku są bardzo trwałe i odporne barwniki Tikkurila Optiva, które występują w wielu tysiącach kolorów o zróżnicowanym stopniu połysku. Farby Tikkurila stanowią doskonałą propozycję dla majsterkowiczów i złotych rączek, którzy organizują prace remontowez myślą o wysokiej trwałości.

malowanie ścian na wiosnę

3. Prace remontowe w łazienkach i kuchniach

Najprostszym sposobem na ochronę powierzchni, które są ustawicznie narażone na podwyższoną wilgotność, jest zastosowanie kafelków ceramicznych. Warto pamiętać jednak, że materiał ten nie zawsze dobrze znosi wieloletnią eksploatację – z biegiem czasu odspaja się, kruszy bądź ściera. Wiosna jest bardzo dobrym momentem na pomniejsze prace remontowe, które będą obejmować odnowę podłóg oraz ścian, na których znajdują się płytki.

W przypadku drobnych uszkodzeń wystarczającym rozwiązaniem może okazać się wymiana tylko jednej płytki lub pokrycie całej powierzchni specjalną farbą. Jeśli uszkodzenia są bardziej rozległe, warto rozważyć całkowitą wymianę płytek lub sięgnięcie po oryginalną alternatywę, jaką jest żywica epoksydowa Sikafloor 2540W. Substancja ta cechuje się trwałością, niską nasiąkliwością i prostą metodą konserwacji, dzięki czemu usunięcie plam przebiega łatwo i szybko.

Gdzie zaopatrzyć się w produkty pod wiosenne prace remontowe?

Szukasz sklepu internetowego, który będzie posiadał wszystkie produkty do wiosennego odświeżenia domu? W ofercie Milabud znajdziesz szeroki wybór chemii budowlanej oraz elektronarzędzi od wiodących europejskich producentów. Odwiedź stronę internetową Milabud.pl i przekonaj się, że prace budowlane mogą być prostsze niż myślisz.