zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

materac kokosowy
Dom

Dlaczego materac kokosowy to dobry wybór?

Może się wydawać, że ignorujemy ten fakt, ale materace są ważną częścią naszego codziennego życia. Dobry materac może zapewnić Ci dobry sen, a następnego ranka obudzisz się świeży i zdrowy. Z drugiej strony, zły materac może sprawić, że nie będziesz czuł się komfortowo przez całą noc i będziesz miał stresujący dzień w pracy. Ostatecznie, taki materac może sprawić, że nie będziesz mógł zasnąć lub będziesz bardzo zestresowany i niezdrowy. Stąd też ośmiogodzinny sen jest niezbędny dla szczęśliwego i zdrowego człowieka, a dla zdrowego snu ważne jest, aby materac był wygodny i zgodny z pogodą.

Materace kokosowe: https://materaceplus.pl/materac-kokosowy są obecne w przemyśle materacowym już od ponad 150 lat. Raz po raz, materace kokosowe okazały się jednym z najlepszych w przemyśle materacowym, szczególnie dla kraju takiego jak Indie, którego główny obszar napotyka na gorącą pogodę przez prawie osiem miesięcy w roku. Zanim omówimy korzyści płynące z używania materacy kokosowych w łóżku, zrozummy najpierw, czym jest materac kokosowy i jak jest wykonany.

Co to jest materac kokosowy?

Na pewno słyszałeś nazwę „materac kokosowy„, kiedy szukałeś opcji dostępnych na rynku materacy. Cóż, materac kokosowy jest niczym innym jak materacem wykonanym z wysokiej gęstości włókien kokosowych. Coir jest w zasadzie naturalne włókno wydobyte z zewnętrznej łupiny orzecha kokosowego. Jest to materiał włóknisty powstały z materiału znajdującego się pomiędzy wewnętrzną twardą skorupą a zewnętrzną powłoką kokosa.

Wszyscy wiemy, jak szorstkie są włókna kokosowe i że jest prawie niemożliwe, aby spać na nich. Tak więc, materac kokosowy jest generalnie materacem wykonanym z połączenia kokosu i miękkiego materiału, takiego jak pianka.

Włókno kokosowe jest podstawowym składnikiem materaca kokosowego, a pianka lub lateks (kauczuk naturalny) jest składnikiem wtórnym. Układ włókna kokosowego jako materiału podstawowego i materiału wtórnego jest pokryty bawełnianą lub żakardową tkaniną i zszyty razem, aby nadać materacowi wygodny wygląd i uczucie, aby mógł dać Ci dobry sen. Siatka warstw włókien kokosowych sprawia, że materac kokosowy z włókna kokosowego jest oddychający i higroskopijny. Cyrkulacja powietrza wewnątrz warstw materaca staje się możliwa i to czyni go idealnym wyborem na lato, szczególnie dla spoconych śpiochów.

Rodzaje materacy z koiru

W zależności od rodzaju materiału wtórnego użytego w materacu kokosowym, można go skategoryzować jako – 1.

1. Hybrydowy materac kokosowy – W zasadzie każdy materac kokosowy jest materacem hybrydowym, ponieważ bez miękkiego materiału wtórnego materac kokosowy nie może przybrać formy wygodnego materaca. Hybrydowy materac kokosowy jest materacem, w którym włókna kokosowe są materiałem pierwotnym, a pianka jest materiałem wtórnym. Może to być zarówno pianka poliuretanowa, jak i pianka memory.

2. Materac gumowany – Materac gumowany z włókna kokosowego często oznacza, że włókno kokosowe użyte do produkcji materaca jest bardzo gęste i gumowane. Tutaj, gumowany oznacza, że kokos ma naturalną sprężystość w nim. Wielu ekspertów uważa jednak, że materac kokosowy nie może mieć naturalnej sprężystości. Oznacza to, że gumowany materac kokosowy ma lateks lub gumę jako materiał wtórny i dlatego nazywany jest gumowanym materacem kokosowym.