zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Jak wybrać odpowiednią kołdrę?

Z całą pewnością można stwierdzić, że wybór właściwej kołdry jest bardzo istotny dla odpowiedniej nocnej regeneracji. W sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje produktów, które różnią się między sobą podstawowymi parametrami. Wiele osób zastanawia się, jaką kołdrę wybrać, aby można było pod nią w komfortowy sposób spać. Warto się tego dowiedzieć.

Rozmiar kołdry

Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniej kołdry dla siebie należy zastanowić się nad jej odpowiednim rozmiarem. Długość oraz szerokość kołdry wybierana jest przede wszystkim ze względu na ilość osób, które będą pod nią spały. Kołdry jednoosobowe najczęściej występują w takich rozmiarach jak 150×200 cm, a także 160×200 cm. Natomiast wśród kołder dla dwóch osób można wyróżnić następujące rozmiary: 180×200 cm, 200×220 cm, a nawet 220×240 cm. Wybór rozmiaru z całą pewnością jest bardzo istotną kwestią.

Rodzaj wypełnienia

Wybierając dla siebie kołdrę, powinno się również zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, które się w niej znajduje. Bardzo klasycznym wypełnieniem kołder jest puch lub pierze. Tego rodzaju produkty zazwyczaj charakteryzują się wysokimi parametrami jakościowymi, a także zapewniają człowiekowi odpowiedni komfort cieplny podczas nocnego odpoczynku. Jednak bardzo dużą popularnością w obecnych czasach cieszą się również kołdry wykonane z tworzyw sztucznych. Wśród materiałów tego rodzaju można przede wszystkim wymienić poliester, który także jest bardzo wygodny.

Poszycie kołdry

Wszelkiego rodzaju kołdry mogą różnić się między sobą również poszyciem. Jest to najbardziej zewnętrzny element w tego rodzaju produkcie, dlatego w dużej mierze wpływa on na odczuwany przez nas komfort spania. Wśród najbardziej popularnych rodzajów poszyć w kołdrach można wymienić następujące:
– poszycie bawełniane,
– poszycie satynowe,
– poszycie jedwabne,
– poszycie z mikrowłókien,
– poszycie bawełniano-poliestrowe.

Klasa cieplna kołdry

Kluczową kwestią podczas wyboru odpowiedniego rodzaju kołdry jest również jej klasa cieplna. Wśród kołder o różnych klasach cieplnych można wymienić następujące rodzaje:
– kołdra letnia, która jest jednym z najbardziej lekkich oraz najcieńszych produktów dostępnych na rynku,
– kołdra całoroczna, którą z powodzeniem można wykorzystywać przez cały sezon, ponieważ jest ona bardzo uniwersalna,
– kołdra zimowa, która jest stosunkowo gruba i z całą pewnością zapewni każdemu człowiekowi, który pod nią śpi odpowiedni komfort termiczny,
– kołdra podwójna, która składa się z dwóch warstw.