zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Nie tylko świeci, ale i wygląda

Świece stworzono po to, by dawały światło. Dziś ta ich rola straciła już mocno na znaczeniu, nasze pomieszczenie oświetlają energooszczędne żarówki, diody led i inne. Ale świece wcale nie umarły, przeciwnie, nastąpił ich swego rodzaju rozkwit, głównie za sprawą świec ozdobnych i świec zapachowych.

Świece zapachowe

Nie mają one już za zadania oświetlanie pomieszczeń (co, jak wspomniano robią teraz energooszczędne żarówki), ale budują odpowiedni nastrój i atmosferę. Zapalane są rzadko, zwłaszcza jeśli mówimy o świecach ozdobnych. One długo czekać mogą na właściwą okazję, a niejednokrotnie nie zapalane są nigdy i funkcjonują jedynie jako element wystroju. Nieco inaczej jest ze świecami zapachowymi. Te zapalamy dużo chętniej, gdyż ich ważną funkcją jest wydzielanie przyjemnego zapachu, tworzącego odpowiedni nastrój i atmosferę.

Świeca ozdobna

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby świeca zapachowa była jednocześnie świecą ozdobną. Przeciwnie, jest tak bardzo często. Świece zapachowe mogą przybierać bardzo różne, zwykle mocno dekoracyjne kształty i kolory, sprawiające, że stają się one jednocześnie świecami ozdobnymi. Takie światło jest na pewno lepsze, niż z typowej energooszczędnej żarówki.

sztrum.pl