zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Remont

Nowoczesne ściany – sposoby na ciekawą aranżację mieszkania.

Aranżacja wnętrz to zadanie dla osób kreatywnych, pomysłowych i niekiedy odważnych. Innowacyjne sposoby dekoracji pozwalają rozwijać własną wyobraźnię, jak również nadawać pomieszczeniom szczególnego stylu i charakteru. Nowoczesność, inwencja twórcza, jak również wykorzystywanie nowych technik może przynieść bardzo zaskakujące i zadawalające efekty. Jak stworzyć nowoczesne ściany w stylowym i eleganckim wnętrzu? Które techniki pozwolą uzyskać niebanalny efekt? Jak udekorować ściany?

Które dodatki pozwolą nadać szczególna atmosferę domu?

Tworzenie nowoczesnej ściany z uwzględnieniem przeznaczenia pomieszczenia. Renowacja, urządzanie i remont mieszkania to prace, które związane są poszczególnymi powierzchnymi lub całościowym ujęciem domu. To właśnie od tego najczęściej zależy wybór stylu i technik dekoracji. Zupełnie inna technika może być urządzana łazienka, a jeszcze inną salon czy sypialnia. Jak udekorować eleganckie, nowoczesne i współczesne wnętrze? Kolor ścian, barwy farby czy innych tworzyw ozdobnych zależne są przede wszystkim od wielkości powierzchni. Dobranie odpowiedniej kolorystyki, nastroju wnętrza warunkuje również naświetlenie powierzchni – wielkość okien oraz ich rozmieszczenie. Kolejnym ważnym aspektem jest dopasowanie struktury wykorzystywanego materiału. Obecnie modnymi fakturami są wypukłe tapety fryzlinowy, a także stosowanie różnego rodzaju wyrazistych elementów czy prążków. Małe pomieszczenia warto wizualnie powiększać stosując pionowe lub poziome pasy oraz różnorodne optyczne triki.

Charakterystyczny sposób dekoracji

Nowoczesne ściany to również dekorowanie ich w charakterystyczny sposób. Stylu i elegancji z pewnością dodadzą różnego rodzaju obrazy, zdjęcia, dodatki w postaci zegarów, świeczników, półek czy designerskich dekoracji. Innowacyjne pomysły i inspiracje na wykonanie oryginalnej dekoracji to także ściana z cegły lub kamienia lub drewniane elementy pomieszczenia. Ponadto warto do aranżacji wdrożyć przyścienne ozdobniki w postaci kominków, puf, komódek czy kolumn. Innowacyjnym pomysłem, który zachwyci niejednego odbiorcę jest malowanie ściany piaskiem. Specjalnie wytworzone farby dają taką niezwykłą możliwość . Jednakże efekt końcowy uzależniony jest przede wszystkim od sposobu jej aplikacji, a także użytego narzędzia nakładania materiału. Dekoracja z wykorzystaniem tego rodzaju farby i techniki wygląda niczym rozsypany piasek, jest niejednorodna, połyskująca, jak również świeża i oryginalna.
W nowoczesnych pomieszczeniach warto również ozdobić jedna ścianę za pomocą marmuru lub jego imitacji. Takie rozwiązanie doda elegancji, klasyki i innowacyjnego designu.