zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Oczyszczanie powietrza przez cały rok
Dom

Oczyszczanie powietrza przez cały rok

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu ma sens nie tylko w miesiącach zimowych, gdy poziom smogu w atmosferze znacznie wzrasta. Domowy oczyszczacz powietrza to urządzenie, które może, a nawet powinno z powodzeniem służyć nam przez cały rok. Dobry oczyszczacz powietrza nie filtruje powietrza jedynie ze smogu, pomaga również usuwać z pomieszczeń kurz, zmniejszając jego ilość w całym mieszkaniu. Alergicy i astmatycy cenią urządzenie, jakim jest domowy oczyszczacz powietrza, za łagodzenie objawów uczuleń, kataru siennego, kaszlu i napadów duszności. Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza, który będzie towarzyszył nam w domu niezależnie od pory roku i stanu zanieczyszczenia atmosfery?

Domowy oczyszczacz powietrza to urządzenie wielofunkcyjne, zapewniające komfort oddychania powietrzem praktycznie pozbawionym zanieczyszczeń. Dobry oczyszczacz powietrza pomoże też usunąć toksyczne opary farb, lakierów i unoszące się w powietrzu gazy. Najlepszy oczyszczacz powietrza do naszych potrzeb pomoże utrzymać przyjemny zapach w mieszkaniu, zmniejszyć ilość pyłu i kurzu, który może pozostać w mieszkaniu po remoncie, ale również docierać do niego przez uchylane i otwierane okna, zwłaszcza latem, gdy lubimy wietrzyć nasze pokoje, nie zważając na bliskie sąsiedztwo tras szybkiego ruchu lub miejskich ulic oraz kominów fabryk i elektrociepłowni. Pora zmienić przyzwyczajenia i zamiast wietrzenia pomieszczeń wybrać domowy oczyszczacz powietrza, który w znacznie zdrowszy sposób umożliwi nam swobodne oddychanie, świeżość i czystość zdrową dla naszych płuc. W domu, w którym zagości najlepszy oczyszczacz powietrza, nie ma potrzeby wielogodzinnego wietrzenia i otwierania balkonu na całe dnie. Uchylone lub rozszczelnione zimą okno „dla zdrowia i lepszego snu” odchodzi do lamusa, teraz to dobry oczyszczacz powietrza zapewni nam to wszystko bez ryzykowania zdrowiem przy wdychaniu pyłów zawieszonych w atmosferze.

Domowy oczyszczacz powietrza nowej generacji samodzielnie wyczuje stan powietrza w pomieszczeniu i zależnie od jego jakości mierzonej zgodnie z ustalonymi normami automatycznie zdecyduje, z jaką mocą oczyścić atmosferę. Wbudowany wyświetlacz miernika cząstek PM 1, PM 10 i PM 2,5 – czyli składowych smogu – pozwoli nam na bieżąco monitorować jakość powietrza w domu. Timer i opcja sterowania przez Wi-Fi za pomocą aplikacji mobilnej ułatwia korzystanie z urządzenia bez konieczności manualnej zmiany trybów. Cichy tryb nocny dostępny w większości oczyszczaczy powietrza Samsung ułatwia spokojny sen podczas pracy urządzenia w tym samym pomieszczeniu, wyciszając jego silnik do minimum i wyłączając kolorowe diody i wyświetlacz.

Trzystopniowy system filtrów stosowany w oczyszczaczach powietrza Samsung zapewnia dokładne oczyszczanie powietrza zarówno z dużych zanieczyszczeń, kurzu, włosów i sierści zwierząt, jak i nieprzyjemnych zapachów oraz dzięki trzeciemu filtrowi – HEPA – usuwanie mikroskopijnych cząstek grzybów i pleśni, zabezpieczając nas przed ich wdychaniem.

Czyste powietrze jest nam potrzebne przez cały rok!