zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Ogród

Donice kamienne – dlaczego postawić na kwiaty?

Nie masz pojęcia, jakie donice na kwiaty warto jest zakupić? Podobny problem posiada wiele osób. Ważne jest to, aby wybrany produkt był właściwie dopasowany do miejsca eksploatacji. Wiadomym jest, że kwiaty, czy też ozdobne drzewka znajdujące się na zewnątrz są o wiele bardziej narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego warto jest przyjrzeć się bliżej, czym są donice kamienne i jakie posiadają wiele zalet.

Donice kamienne

Donice kamienne – wysoka waga

Donice kamienne wykonane z granitu, czy też innego kamienia są relatywnie ciężkie, co w wielu przypadkach stanowi dużą zaletę. Przede wszystkim nie wymagają one dodatkowego dociążenia. Nie musimy obawiać się, że konstrukcja przewróci się na skutek porywistego wiatru. Pod tym względem modele kamienne znacząco przewyższają produkty z tworzyw sztucznych, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Oczywiście nie zapominajmy, że delikatnych kwiatów nie należy eksponować na niesprzyjające warunki. Nawet, jeśli donica pozostanie w niezmiennym położeniu, to mogą one ulec połamaniu. Weźmy pod uwagę, że przeniesienie konstrukcji ważącej kilka, a nawet kilkanaście kilogramów wymaga sporego wysiłku.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Kamienne donice na kwiaty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a więc przez długie lata pozostają w nienaruszonym stanie. Taka inwestycja opłaca się najbardziej! Nie trzeba obawiać się o zarysowania, czy też inne mankamenty powierzchni Atutem jest również łatwe i szybkie czyszczenie, które nie wymaga zastosowania specjalistycznych akcesoriów.

Donice granitowe można oczyścić w ekspresowym tempie, dzięki czemu będą prezentować się zupełnie jak nowe. Wykonane z wysokojakościowych materiałów są odporne na promieniowanie UV, a więc nie blakną pod wpływem słońca.

Donice kamienne

System odprowadzania wody

System odprowadzania wody pełni bardzo ważną rolę. Bez niego rośliny mogą przedwcześnie obumierać. Warto jednak wspomnieć, że bardzo często donice kamienne wymagają wywiercenia otworów na dnie – zazwyczaj możemy zgłosić to już w momencie zakupu, dzięki czemu produkt zostanie w stu procentach dopasowany do indywidualnych potrzeb. To my decydujemy o ich rozstawie, co stanowi spory plus.

Nie można również zapomnieć, że modele kamienne prezentują się niezwykle luksusowo, a więc ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Występują w różnych wzorach, rozmiarach oraz kolorach, więc znalezienie najlepszego wariantu, to tylko kwestia czasu. Dla niektórych osób minusem może być wyższa cena zakupu. Trzeba jednak podkreślić, że wytrzymałość naturalnego kamienia jest o wiele wyższa, niż plastiku, czy też szkła.