zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Remont

Jaką podłogę wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, jaką podłogę wybrać. Opcji jest sporo, więc podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Ważne jest to, aby postawić nie tylko na modny design, ale również funkcjonalność. Ogromną rolę odgrywa również jakość, ponieważ stworzona posadzka przez długie lata powinna prezentować się nienagannie. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore wsparcie.

Nowoczesne panele

W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na panele, które prezentują się estetycznie, a jednocześnie nowocześnie. Fantastycznie pasują one do wielkomiejskich aranżacji. Pod uwagę dobrze jest wziąć panele winylowe, które zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Pozwala to ograniczyć stopień przenikania hałasów i niepożądanych dźwięków.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że ułożenie paneli jest bardzo proste. Wiele osób radzi sobie z tym zadaniem samodzielnie, co pozwala obniżyć koszty. Ponadto, w niektórych przypadkach nie ma konieczności zrywania poprzedniej podłogi, czyli np. drewnianych desek. Prawidłowo ułożone panele zapewnią nieprzeciętny komfort eksploatacji, a więc nie trzeba obawiać się niedogodności.

Klasyczna posadzka kamienna

Jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, to weź pod uwagę posadzkę kamienną. Prawdą jest, że prezentuje się ona wyjątkowo luksusowo, a tym samym zapewnia ogrom możliwości aranżacyjnych. Jest to fantastyczna propozycja nie tylko do tradycyjnych wnętrz. Taka podłoga świetnie sprawdzi się w aranżacji industrialnej, czy też loft. Sprawia ona wrażenie nieco surowej, co można uznać za zaletę.

Posadzka kamienna jest dość droga w wykonaniu, a więc jest to opcja dla tych, którzy posiadają spory budżet. Ponadto wielkie znaczenie ma jakość jej wykonania. Z tego względu nie należy powierzać pracy amatorom, którzy nie posiadają niezbędnego doświadczenia.

Oryginalne płytki hiszpańskie

Płytki hiszpańskie zachwycają niesztampowymi wzorami, a dodatkowo bardzo często występują one w dużym formacie. Kolejnym plusem jest to, że spoiny między kafelkami są niemal niewidoczne, a więc możemy stworzyć gładką powierzchnię. Warto podkreślić, że taka posadzka sprawdzi się nie tylko w kuchni lub łazience. Coraz więcej osób decyduje się na położenie płytek hiszpańskich w salonie, jadalni, a nawet sypialni.

Omawiane kafelki robią wrażenie, a ich utrzymanie w czystości nie stanowi żadnego wyzwania. Nie wymagają one specjalistycznej, a jednocześnie czasochłonnej konserwacji, co podnosi poziom wygody.