zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Jak doładować energię przez Internet?
Dom

Jak doładować energię przez Internet?

Jak doładować energię przez Internet? Jakie są w ogóle zalety samodzielnego doładowania energii elektrycznej? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Doładowanie prądu Enea bez wychodzenia z domu
  2. Jakie są zalety samodzielnego doładowania energii elektrycznej?
  3. Jak doładować licznik przez Internet?
  4. Licznik przedpłatowy ENEA – instalacja

Z Enea jest możliwość doładowanie prądu bez wychodzenia z domu. Jak doładować licznik online? Odpowiadamy w niniejszym artykule. Skorzystaj z licznika przedpłatowego ENEA już teraz i zaoszczędź nawet 25%!

Doładowanie prądu Enea bez wychodzenia z domu

Masz licznik przedpłatowy ENEA? Czym właściwie jest? To rozwiązanie, które działa podobnie jak telefon komórkowy na kartę. Licznik przedpłatowy pozwala na doładowanie prądu Enea bez konieczności wychodzenia z domu.

Zastanawiasz się, czy warto wprowadzić takie rozwiązanie do swojego domu? Licznik przedpłatowy ma wiele zalet, a najważniejszą jest to, że łatwiej będzie Ci kontrolować wydatki energii. Jedyne ryzyko, jakie ponosisz, wiąże się z brakiem prądu w sytuacji, gdy nie doładujesz licznika przed zużyciem wcześniejszego doładowania. Jakie jeszcze zalety daje możliwość samodzielnego doładowania prądu? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego tekstu.

Jakie są zalety samodzielnego doładowania energii elektrycznej?

Jakie są zalety możliwości samodzielnego doładowania energii elektrycznej? Przede wszystkim pełna kontrola. Dzięki temu masz większą kontrolę związaną z domowym budżetem. Nie ma możliwości, aby zbudować zadłużenie na swoim koncie klienta. Dodatkowo jest pewność, że będziesz mieć dostęp do prądu każdego dnia i o każdej porze.

Strona dystrybutora, producenta i sprzedawcy energii elektrycznej działa przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Zatem nigdy nie będzie takiej sytuacji, że pozostaniesz bez dostępu do energii. Do zalet zalicza się również łatwą obsługę. Samo doładowanie jest proste i zajmuje maksymalnie 5 minut.

Dzięki temu, że możesz doładować energię wtedy, gdy potrzebujesz, możesz tym samym zaoszczędzić do 25% funduszy, które masz przeznaczone na opłaty za prąd.

Jak doładować licznik przez Internet?

Jak już wspominaliśmy, doładowanie prądu Enea jest bardzo proste. Możesz doładować energię elektryczną w kilka minut. Na stronie głównej dystrybutora należy wybrać opcję „doładuj” licznik, a następnie wpisać w okno numer karty klienta. Następnie trzeba podać kwotę, a doładowanie zostanie wysłane na zadeklarowany numer telefonu w formie wiadomości SMS lub na podany wcześniej adres e-mail. Ostatnim krokiem jest przepisanie dwudziestocyfrowego kodu w odpowiednie miejsce do klawiatury przedpłatowego licznika.

Licznik przedpłatowy ENEA – instalacja

Licznik przedpłatowy ENEA może zainstalować dostawca i to na swój koszt tylko w pewnych przypadkach. Po pierwsze w sytuacji, gdy odbiorca energii elektrycznej minimum dwa razy w trakcie roku spóźnił się o co najmniej 30 dni z zapłatą rachunku za prąd. Kolejnym przypadkiem jest odbiorca bez tytułu prawnego do danego lokalu. Licznik przedpłatowy można zamontować również w momencie, gdy odbiorca korzysta z konkretnego lokalu, ale w taki sposób, który nie pozwala na rozliczenie tak zwanego układu pomiarowo-rozliczeniowego. Chodzi głównie o domy letniskowe, które z reguły wykorzystuje się sezonowo. Jest jeszcze jeden przypadek, a mianowicie sytuacja, w której stwierdzono, że energia pobierana jest nielegalnie.

Oczywiście, jest możliwość zamontowania licznika przedpłatowego na życzenie klienta i również tym samym na koszt dostawcy. Jeśli jesteś tym zainteresowany, musisz napisać odpowiedni wniosek do operatora. Elektroniczne biuro obsługi klienta może w razie czego przeprowadzić klienta przez doładowanie licznika. Na szczęście nie jest to skomplikowane i każdy może samemu doładować licznik przedpłatowy.