zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Biznesy Roberta Lewandowskiego
Wnętrza

Biznesy Roberta Lewandowskiego

Czy można być wszechstronnie uzdolnionym? Przykład Roberta Lewandowskiego – absolutnie legendarnej postaci ze świata piłki nożnej, który wymieniany jest w gronie takich utytułowanych zawodników, jak Leo Messi czy Cristiano Ronaldo – dowodzi, że jak najbardziej tak. Znany napastnik ma bowiem również niebywały talent jeżeli chodzi o trafne inwestycje czy to na rynku nieruchomości czy też w branży IT.

Zanim zaczniemy, warto przypomnieć sobie gdzie Robert zaczynał. Lewandowski oficjalnie swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 9 lat – to właśnie wówczas rodzice (zawodniczka siatkarskiej drużyny AZS-AWF Warszawa oraz utytułowany judoka) postanowili zapisać go do słynnej Varsovii. Ruch ten okazał się być jak najbardziej trafny, ponieważ dzięki szlifowanym od dziecka umiejętnościom Robert wyróżnia się na boisku po dzień dzisiejszy, a jego motywacja i samodyscyplina budzą podziw także wśród najlepszych piłkarzy świata, którzy w plebiscytach typu Złota Piłka czy Piłkarz Roku FIFA, muszą czuć jego oddech na plecach w walce o wygraną.

Choć w swojej wieloletniej karierze grał on już w Legii, Zniczu Pruszków oraz Lechu Poznań, to prawdziwy rozgłos zapewniło mu dołączenie do Borussii Dortmund, skąd po kilku latach przeszedł do Bayernu Monachium, gdzie gra zresztą do dziś. Lewa-mania opanowała nie tylko fanów Bundesligi, ale również cały świat obstawiania, gdzie typerzy korzystają coraz chętniej z opcji Player Bets u bukmacherów, by zawierać zakłady na indywidualne statystyki zawodnika jak np. Lewandowski w meczu z Realem strzeli 3 bramki. To wszystko sprawia, że nic więc dziwnego, że projekty sygnowane jego nazwiskiem wyprzedają się w ekspresowym tempie, a zachęcony kolejnymi sukcesami zawodnik stale inwestuje w coraz to nowsze idee.  

Inwestycje Roberta Lewandowskiego: nieruchomości, specjalistyczne sklepy oraz… sztuczna inteligencja

LS Investments

Nie samą piłką nożną człowiek żyje, dlatego też w grudniu 2016 r. Lewandowski oficjalnie został wspólnikiem spółki deweloperskiej LS Investments, czyli firmy wybudowała m.in. mieszczące się na warszawskiej Ochocie Apartamenty Przy Parku. Wspomniana inwestycja to 3 bloki, w skład których wchodzą 34 mieszkania oraz 3 penthousy o podwyższonym standardzie. Pomimo ceny wynoszącej ok. 20,5 tys. zł/m2 osiedle nie mogło narzekać na brak zainteresowania.

Wspólnikiem Roberta w LS Investments jest Wojciech Tomasz Stradowski, a w dniu rejestracji ich udziały prezentowały się następująco: 50 udziałów o wartości 5 tys. zł dla Lewandowskiego oraz 50 udziałów o wartości 5 tys. zł dla Stradowskiego.  

Samurai Labs

To inwestycja, która w obliczu nieustannie rozwijającej się technologii zdecydowanie zasługuję na uwagę oraz uznanie.

Samurai Labs, bo o niej tu mowa, to firma zajmująca się walką z cyberprzemocą, która wykrywana jest poprzez specjalnie zaprojektowaną sztuczną inteligencję. Brand, w którym rolę CEO objął Michał Wroczyński wykrywa hejt w sieci, umożliwia namierzenie pedofilów, a także efektywnie zapobiega samobójstwom, a z jego funkcjonalności korzysta się na serwisach randkowych, forach internetowych oraz w grach online.

Podstawowa oferta w Samurai Labs zaczyna się od ok. 10 tys. dol. za miesięczną subskrypcję i cieszy się zainteresowaniem na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że siedziba firmy mieści się nie gdzie indziej a w słynnej Dolinie Krzemowej.

Zgoda FC (obecnie R-GOL)

Oczywiście w kolekcji inwestycji Roberta Lewandowskiego nie mogło zabraknąć firmy stricte związanej z jego ukochanym sportem. Dokładnie w 2018 r. napastnik nabył udziały, których ilości oraz wysokość nie zostały podane do informacji publicznej, w sklepie piłkarskim Zgoda FC.1 lipca 2021 r. firma Zgoda FC oraz jej konkurent R-GOL oficjalnie połączyły siły ogłaszając tą akcję „największą sztamą w Polsce”, na skutek czego Zgoda FC całkowicie zniknęła z piłkarskiej mapy.

Sklep R-GOL, z siedzibą w rodzinnym mieście piłkarza, jest największym tego typu przybytkiem w całej Polsce, a  w jego ofercie (zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online) można znaleźć m.in. buty piłkarskie, odzież, akcesoria oraz limitowane serie asortymentu związanego z samym Robertem Lewandowskim.

Jak widać zainteresowania Roberta Lewandowskiego wykraczają daleko poza piłkarskie boisko. Nie pozostaje więc nic innego, jak pogratulować przedsiębiorczości i trzymać kciuki za kolejne sukcesy, których składnikiem jest ciężka, wieloletnia praca.