zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Wnętrza

Miedziane dekoracje i akcesoria do kuchni

Od pewnego czasu bardzo popularne są miedziane i złote dodatki do domu. Wprowadzają one odrobinę blichtru do wnętrza, często mają też charakter vintage i retro. Które z nich warto kupić dla siebie, z jakimi wnętrzami będą dobrze współgrały? Poniżej garść podpowiedzi, dzięki którym zakupy w sklepie z retro dodatkami staną się prawdziwą przyjemnością.

Miedziane dekoracje do kuchni

Miedziane dekoracje najłatwiej kupić do kuchni. Można znaleźć je zarówno w zwykłych sklepach, jak i na targach staroci oraz różnego rodzaju komisach. Kto zatem lubi rzeczy oryginalny, które zostały nadgryzione zębem czasu, może postawić na te ostatnie dwa źródła. W kuchni pięknie będą prezentować się między innymi miedziane rondle oraz patelnie. Te nowe z powodzeniem można używać do gotowania. Wiele z nich działa na przykład na zwykłych gazowych w kuchenkach. Piękną dekoracją do kuchni, która jednocześnie spełnia też praktyczną funkcję, jest po prostu miedziany czajnik. Kto lubi stylowo mieszkać, na pewno doceni wszystkie takie elementy. Na targach staroci można znaleźć też różne piękne miedziane dzwoneczki, wazony, które nadają się po prostu do otrzymania kwiatów. Warto pamiętać jednak o tym, że nie można przesadzać z ilością takich dekoracji. Przecież nie chodzi w tym wszystkim o to, aby zamienić swój dom w muzeum. Miedziane dekoracje i dodatki mają jedynie subtelnie podkreślać charakter wnętrza

Do jakich wnętrz pasują dodatki i dekoracje z miedzi

W jakich wnętrzach takie elementy sprawdzą się najlepiej? Bez wątpienia doskonale będą się prezentowały w minimalistycznych domach urządzonych w stylu skandynawskim. Wtedy pojedyncze miedziane dodatki Będą ładnie wyeksponowane. Sam materiał doskonale współgra z drewnem, marmurem oraz innymi surowcami, z których produkuje się meble i dodatki skandynawskie. Takie retro dodatki dobrze wyglądają też we wnętrzach utrzymanych właśnie w stylu retro. Tutaj trzeba jednak pamiętać o tym, aby zachować umiar. W mieszkaniach loftowych, w których jest dużo metalu i drewna w ciemnych nasyconych barwach, miedź również będzie pięknie się prezentowała. W takich przestrzeniach bardzo często zachowuje się na przykład oryginalne miedziane rurki, które prowadzą do kaloryfera. Ze względu na to, że takie akcenty już się tam pojawiają, drobne dodatki wykonane z miedzi są jak najbardziej pożądane. Czy jest jakiś rodzaj wnętrz, w których miedziane dekoracje w ogóle nie zagrają? To bez wątpienia wnętrza utrzymane w stylu glamour. Tam wszystko to, co z miedzi, nie pasuje w ogóle.