zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Remont

Jak wybrać płytki do przedpokoju, by był gustowny i praktyczny?

Przedpokój musi być elegancki, ale również funkcjonalny. Jest to miejsce, w którym często chodzimy w brudnych butach, a jednocześnie jest to część domu, którą widzą wszystkie odwiedzające nas osoby. Jakie płytki do przedpokoju wybrać, by wyglądały gustownie i były praktyczne?

Drewno zawsze jest modne

Drewniana podłoga sprawia, że mieszkanie jest eleganckie, gustowne i zawsze modne. Przedpokój nie jest jednak miejscem, gdzie sprawdzą się drewniane panele czy deska barlinecka.

Bardzo ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek podłogowych imitujących drewno. Płytki są odporne na zniszczenia, działanie wody czy buty na wysokim obcasie, które nie są najbardziej pożądane, gdy mamy drewnianą podłogę.

Drewnopodobne płytki na przedpokój w jasnym kolorze idealnie sprawdzą się w długim i wąskim przedpokoju. Dzięki jasnej barwie przedpokój będzie wydawała się przestronny. Ciemne płytki można zastosować na większej powierzchni. Bardzo elegancko wyglądają również płytki rozbielone, które idealnie wpiszą się w styl skandynawski, który cieszy się dużą popularnością w naszych mieszkaniach.

Jak plastry miodu

Zastanawiając się, jakie płytki do przedpokoju wybrać warto pomyśleć o kafelkach heksagonalnych, które w ostatnim czasie szturmem weszły do naszych domów. Nie ma się czemu dziwić. Są eleganckie, ciekawe i idealnie sprawdzą się w różnych stylistykach.

Płytki heksagonalne warto układać w zestawieniach kolorystycznych. Biało – czarne płytki idealnie wpiszą się w przestrzeń nowoczesną. Przedpokój w industrialnym stylu również będzie wyglądał bardzo elegancko.

Płytki heksagonalne można wykorzystać jedynie w części wejściowej przedpokoju. W dalszej części można ułożyć deski podłogowe. Dzięki temu przedpokój będzie nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny. Kafelki zabezpieczą strefę przy drzwiach, a deski będą ozdobą dalszej części mieszkania. Jest to rozwiązanie idealne dla miłośników drewna w mieszkaniu.

Elegancja szarości

Jednym z najbardziej poszukiwanych kolorów do przedpokoju jest szarość. Jest to kolor elegancki, który idealnie komponuje się z bielą, czernią czy drewnem.

Jasna szarość rozświetli przedpokój, dzięki czemu będzie on się wydawał duży i przestronny. Płytki w delikatny deseń są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości, co ma ogromne znaczenie na przedpokoju. Trzeba jednocześnie być bardzo ostrożnym przy wyborze ciemniejszej szarości, która nie tylko optycznie zmniejszy przestrzeń, ale również może okazać się, że widać na nich każde zabrudzenie i niewielki pyłek.