zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

ogród
Ogród

Czy żagiel przeciwsłoneczny to dobra alternatywa dla parasola?

Miejsca, które latem przeznaczamy na nasz wypoczynek powinny być osłonięte od słońca. Dzięki temu relaks będzie nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny. Bardzo długo do dyspozycji mieliśmy głównie parasole słoneczne. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na żagiel przeciwsłoneczny. Czy to dobra alternatywa?

Żagiel przeciwsłoneczny designerskim sposobem na ochronę przed słońcem

 

Żagiel przeciwsłoneczny poleca się przede wszystkim tym, którzy szukają nie tylko funkcjonalnego, ale również oryginalnego i atrakcyjnego wizualnie sposobu na ochronę przed promieniami słonecznymi. Bez wątpienia żagle to designerski sposób na zapewnienie sobie cienia. Dostępne są modele różniące się kształtem wielkością, a także kolorem. Nie tylko chronią przed słońcem, ale są również doskonałą ozdobą przestrzeni, w której chcemy wypoczywać. Co ważne, żagle przeciwsłoneczne mogą być wykorzystywane zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie oraz tarasie.

Jakie zalety ma żagiel przeciwsłoneczny?

 

Jak wspomnieliśmy, żagiel przeciwsłoneczny może być użytkowany zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie oraz tarasie. Oznacza to, że jest to uniwersalny sposób na ochronę przed promieniami słonecznymi. Zarówno jego montaż, jak i demontaż nie nastręcza żadnych problemów. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby żagiel ograniczał dostęp promieni słonecznych. Dostępne dzisiaj żagle przeciwsłoneczne wykonywane są z takich materiałów, które można prać w pralce. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste. Dodatkowym atutem jest to, że tkanina doskonale znosi nawet niekorzystne warunki atmosferyczne. Do wykonania żagli ogrodowych wykorzystuje się wyłącznie trwałe, wytrzymałe materiały. Oznacza to, że żagiel ogrodowy posłuży więcej niż jeden sezon. I wreszcie, żagle ogrodowe nie są drogie. Nie wymagają – w odróżnieniu od parasoli – zakupu kosztownych i naprawdę ciężkich podstaw, w których można je zamontować.

Czy żagiel przeciwsłoneczny ma jakieś wady?

 

Za największą i dla wielu osób jedyną uważa się ryzyko zerwania żagla przez silne podmuchy wiatru. Wybierając tańszy model, warto również pamiętać o tym, że może on nie zapewniać wystarczającej ochrony przed deszczem. Taki żagiel może po prostu przemakać. Więcej wad trudno się doszukać nawet wówczas, gdy naprawdę mocno się staramy.

Co brać pod uwagę, kupując żagiel przeciwsłoneczny?

 

W sprzedaży dostępne są różne żagle przeciwsłoneczne. Aby wybrać ten najlepszy dla siebie, uwzględnić trzeba:

·      kształt żagla – wybierać można między tymi kwadratowymi, trójkątnymi oraz prostokątnymi. Te ostatnie wybierane są najczęściej;

·      rozmiar – powinien być dopasowany do wielkości powierzchni, którą chcemy zacienić;

·      przeznaczenie;

·      sposób montażu.

Jeśli chodzi o montaż, warto pamiętać, że inaczej montuje się żagle na balkonach i tarasach, a inaczej w ogrodzie.

Żagiel przeciwsłoneczny to doskonała alternatywa dla parasola. Zapewni skuteczną ochronę przed słońcem. Jeśli postawimy na model wykonany z odpowiedniego materiału, będziemy chronieni również przed deszczem.