zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Mieszkanie w stylu loftowym
Wnętrza

Mieszkanie w stylu loftowym – jak dobrać meble i dodatki?

Styl loftowy staje się dziś coraz bardziej popularny. To idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie oryginalne i nieszablonowe rozwiązania. Wnętrza w stylu loftowym są nie tylko niezwykle oryginalne, ale również funkcjonalne. Jak urządzić modne wnętrze w stylu loftoym? Podpowiadamy.  

Czy styl życia na poddaszu niektórych mieszkańców dużych miast sprawia, że jesteś zazdrosny i tęsknisz za miejscem w swoim własnym mieście? Styl loftowy to magia, którą mogą zrozumieć jedynie miłośnicy i pasjonaci oryginalnej architektury. 

Istnieją różne sposoby na wprowadzenie tego górnolotnego spojrzenia do własnej przestrzeni – pomyśl o otwartych pomieszczeniach mieszkalnych, odsłoniętych ceglanych ścianach, elementach konstrukcyjnych i przemysłowych wibracjach. 

Styl loftowy – czym się charakteryzuje? 

Jeśli jesteś przywiązany do stylu loftowego i naprawdę potrzebujesz go z powrotem do domu, nasze proste wskazówki zabiorą Cię tam. Dopasuj swoją przestrzeń do miejskiej perfekcji dzięki naszemu przewodnikowi, który pozwoli Ci stworzyć w centrum miasta atmosferę jak z dawnych lat.  

Jeśli jesteś naprawdę oddany tworzeniu wzniosłego nastroju w swojej przestrzeni, być może będziesz musiał zburzyć kilka ścian. Otwarty układ koncepcyjny jest kluczowy dla tego rodzaju estetyki. 

Choć lofty są piękne, zazwyczaj znajdują się w jednych z najbardziej pożądanych miejsc. W związku z tym mogą mieć ograniczoną powierzchnię są często bardzo drogie.   

Biorąc wszystko pod uwagę, ich konstrukcja rekompensuje brak miejsca na podłodze. Dzięki zastosowaniu wysokich sufitów, obszernych okien i wyjątkowo otwartej powierzchni podłogi, przestrzeń ta wydaje się być większa. 

Ponieważ wiele loftów jest regularnie zmienianych na magazyny lub stare budynki przemysłowe, istnieje większa szansa, że na całej przestrzeni będzie zazwyczaj kilka odsłoniętych ceglanych ścian. 

Urzadzając wnętrze w stylu loftowym, pamiętaj o doborze właściwego oświetlenia – lampa ścienna na wysięgniku ruchomym, lampa Bross Azzardo czy lampa 

Azzardo Eloy. Wszystkie te modele będą idealnie pasować do loftowych, surowych wnętrz. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Lofty są pożądane z tak wielu powodów, od wysokich sufitów po przestronne układy. Jednak cechy, które czynią je wspaniałymi, stwarzają również kilka wyzwań, takich jak stworzenie prywatności (a przynajmniej jej złudzenia), zapewnienie wizualnej płynności i po prostu ogólne udekorowanie go tak, aby nie czuć było, że utknąłeś w surowym magazynie. Nie martw się, dzięki naszym poradom w kilka chwil i przy niewielkim nakładzie finansowym jesteś w stanie stworzyć piękne i oryginalne wnętrze.  

W ostatnich latach trendy w projektowaniu wnętrz loftów rozpowszechniły się na całym świecie. 

Lofty różnią się od siebie, jednak w ich aranżacji zawsze przeważają gołe, odsłonięte tynki, proste dodatki i całościowy minimalizm. Obecnie jednym z powodów, dla których styl wnętrz loftowych staje się nowym trendem jest fakt, że młodzi ludzie zaczęli przenosić się do mniejszych mieszkań i starają się, by były one jak najbardziej przestronne.