zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Budownictwo

Jakie okna do mieszkania? Kilka sprawdzonych propozycji

Rozmyślasz nad tym, jakie okna do mieszkania wybrać? Istotne jest, aby były one funkcjonalne, a zarazem wytrzymałe. Wiadomym jest, że remontu nie przeprowadzamy zbyt często, a więc dobrze jest zainwestować raz, a porządnie. Jakość powinna znajdować się na pierwszym miejscu, jednak design również ma znaczenie. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno być problemem. Sprawdź poniższe propozycje, aby rozsądnie zainwestować gotówkę.

Eleganckie i solidne okna drewniane

Drewno to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wychodzi z mody. Fantastycznie sprawdzi się zarówno w mieszkaniu w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Takie konstrukcje są dość ciężkie, jednak komfort użytkowania znajduje się na najwyższym poziomie. Nie trzeba więc obawiać się żadnych niedogodności z tym związanych.

Solidne okna drewniane przez długie lata będą prezentować się fantastycznie. Warto jednak zaznaczyć, że wymagają one konserwacji. Powierzchnia musi zostać zabezpieczona przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych m.in. wilgocią. Za minus można również uznać fakt, że okna wykonane z certyfikowanych materiałów są relatywnie drogie.

Praktyczne i niezawodne okna PVC

Okna PVC również mogą prezentować się estetycznie, a tym samym atrakcyjnie pod względem wizualnym. Nie trzeba również obawiać się o trwałość takich konstrukcji, ponieważ mogą one niezawodnie posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Istotne jest jednak to, aby zostały one fachowo zamocowane oraz wyregulowane. Tylko wtedy zagwarantują one oczekiwaną szczelność. Lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy posiadają niezbędne doświadczenie.

Mogłoby się wydawać, że okna z tworzyw sztucznych występują jedynie w białym kolorze, ponieważ jest to najpopularniejszy odcień. Nic bardziej mylnego! Paleta barw jest znacznie szersza, dzięki czemu z łatwością można znaleźć odpowiedni wariant, który wtopi się w otoczenie. Zaletą jest brak konieczności przeprowadzania konserwacji.

Ponadprzeciętnie wytrzymałe okna aluminiowe

Jeszcze kilkanaście lat temu okna aluminiowe były spotykane przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej np. sklepach, biurach, magazynach. Obecnie wszystko się zmieniło. To genialna opcja dla tych, którzy oczekują ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Okna aluminiowe często występują w wersji antywłamaniowej. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy z różnych powodów obawiają się o swoje bezpieczeństwo. O takich oknach warto pomyśleć w przypadku, gdy zamieszkujemy niebezpieczną okolicę.