zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Dom

Jak zaizolować nowoczesny garaż w niskiej cenie?

Wybór najtańszego rodzaju izolacji dla Twojego garażu będzie zależał od kilku czynników, takich jak klimat, w którym mieszkasz, oraz konstrukcja samego garażu. Cała izolacja ma wartość, która wskazuje odporność materiału na przewodzenie ciepła. Wyższa wartość oznacza, że ​​materiał lepiej izoluje i jest optymalny dla chłodniejszego klimatu. Skonsultuj się z profesjonalistą, aby określić, jaka wartość będzie najkorzystniejsza dla Twojej lokalizacji.

Dwa najpopularniejsze materiały do ​​izolacji garaży to celuloza i izolacja z włókna szklanego. Izolację w rolce z włókna szklanego można łatwo rozwinąć i zainstalować na powierzchniach poziomych, ale w przypadku powierzchni pionowych należy ją zainstalować za ścianami, co sprawia, że ​​jest preferowana w garażach, które nie zostały w pełni zbudowane. Izolacja celulozowa to pochodząca z recyklingu luźna izolacja, którą można wdmuchiwać w ściany i strychy, co czyni ją idealnym wyborem do wykończonych garaży.

Izolacja z włókna szklanego

Izolacja z włókna szklanego jest najtańszym i najłatwiejszym do zainstalowania typem. Wystarczy rozwinąć izolację między słupkami ściennymi, tak aby paroizolacja była skierowana do wnętrza garażu. Za pomocą zszywacza wsuń zszywki wzdłuż krawędzi izolacji w kołki, tak aby była dobrze dopasowana. W przypadku poddaszy i powierzchni poziomych izolację należy po prostu rozwinąć pomiędzy legarami i położyć płasko – nie jest konieczne mocowanie jej żadnymi łącznikami. Ważne jest, aby nie ściskać izolacji rolkowej z włókna szklanego, ponieważ utraci ona część swojej skuteczności izolacyjnej.

Izolacja celulozowa

Instalacja izolacji celulozowej będzie kosztować nieco więcej, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał wynająć maszynę do wdmuchiwania izolacji. Jednak nadal pozostaje najtańszą opcją, jeśli twój nowoczesny garaż jest już wykończony ścianami wewnętrznymi. Użyj zszywacza ze zszywkami, aby przymocować otwory wentylacyjne krokwi do drewnianej konstrukcji w sąsiedztwie otworów wentylacyjnych podsufitki. Otwory wentylacyjne w krokwiach zapobiegną blokowaniu przepływu powietrza do otworów wentylacyjnych podsufitki przez jakąkolwiek izolację celulozową.

Przygotuj maszynę do wdmuchiwania izolacji zgodnie z instrukcjami producenta i poprowadź wąż wyjściowy do pustej przestrzeni nad garażem. Uruchom maszynę i manipuluj wężem z pustki, tak aby izolacja celulozowa była wdmuchiwana w dół w puste przestrzenie ścian. Każde miejsce na obwodzie garażu należy do góry wypełnić izolacją celulozową. Po całkowitym wypełnieniu wszystkich ścian izolacją kontynuuj wdmuchiwanie materiału na podłogę poddasza, aby zaizolować sufit.