zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

farby silikonowe
Remont

Farby silikonowe charakterystyka i przeznaczenie.

Ilość dostępnych obecnie na rodzimym rynku farb wszelkiego rodzaju jest wręcz przeogromna – doskonale rozumiemy konsumentów, którzy czują się przytłoczeni tak dużym wyborem i podczas zakupów w sklepach stacjonarnych lub internetowych nie są pewni jaki wyrób nabyć. Aby choć w pewnym stopniu ułatwić im to zadanie, na łamach naszego portalu regularnie publikujemy poradniki oraz materiały dotyczące określonych rodzajów farb, ich przeznaczenia oraz specyfiki. Nie inaczej będzie dzisiaj, jako że postanowiliśmy nieco miejsca poświęcić farbom silikonowym, które są wybierane zarówno przez ekspertów z branży budowlanej i wykończeniowej jak i przez konsumentów indywidualnych coraz częściej.

Na wstępie pragniemy nadmienić, że wyroby te nie są – w przeciwieństwie do swoich odpowiedników standardowych – przeznaczone do zastosowań uniwersalnych. Eksperci informują bowiem, że znacznie lepiej sprawdzają się one na zewnątrz budynków mieszkalnych, firmowych, czy też użyteczności publicznej, których elewację pragniemy poddać rewitalizacji. Jest to jednakże całkowicie uzasadnione, bowiem skład produktu oraz jego cechy sprawiają, że pokrywanie nim ścian zewnętrznych obiektu to sama przyjemność. Zacząć należy bowiem od tego, że produkty należące do rodziny farb silikonowych charakteryzują się niezwykle niską podatnością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oznacza to, że nawet w sytuacji, gdy regularnie będą wystawiane na działanie silnych opadów deszczu czy śniegu, saharyjskiego słońca lub też porywistego wiatru i zamieci, możemy mieć całkowitą pewność, że te niekorzystne czynniki zewnętrzne nie odbiją się negatywnie na pomalowanej powłoce, sprawiając na przykład że zacznie ona blaknąć, łuszczyć się, czy też odbarwiać się w określonych obszarach. 

Wielu konsumentów rozważających nabycie farby silikonowej z pewnością z radością przyjmie fakt, że jest ona w niewielkim jedynie stopniu podatna na wszelakie zabrudzenia i zanieczyszczenia, a także oferuje efekt samooczyszczania, dzięki któremu elewacja przez wiele kolejnych miesięcy prezentować się będzie wręcz spektakularnie, a jej ponowne pokrywanie warstwą farby nie będzie konieczne. Nawet w sytuacji, gdy będziemy musieli mierzyć się z poważniejszymi zabrudzeniami negatywnie odbijającymi się na ogólnej prezencji budynku, wystarczyć będzie zastosowanie myjki ciśnieniowej, aby wszystkie one zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki, sprawiając, że obiekt będzie wyglądał jakby był świeżo pomalowany! 

Będący bohaterem naszego dzisiejszego materiału produkt zaskarbił sobie także ogromną przychylność wśród klientów, ponieważ legitymuje się on wysoką paroprzepuszczalnością, jak również niską nasiąkliwością powierzchniową, których to cech ze świecą szukać można w przypadku standardowych farb zewnętrznych. Wyrób silikonowy wyróżnia także to, że jest ona ponadprzeciętnie wydajny, co oznacza że jednym jego wiaderkiem będziemy w stanie pokryć znaczną powierzchnię elewacji, zarówno podczas malowania w sposób automatyczny jak i zautomatyzowany.