zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Farba termoizolacyjna do ścian
Budownictwo

Farba termoizolacyjna do ścian – kiedy warto ją wybrać?

Współczesne budownictwo stawia na nowoczesne rozwiązania termoizolacyjne, aby obiekty mieszkalne i użytkowe zapewniały optymalny komfort cieplny niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory roku. Jedną z propozycji, które mają w tym pomóc, jest termointeligentna farba lateksowa. Poznaj jej właściwości i sprawdź, dlaczego warto ją stosować!

Czym charakteryzuje się farba termoizolacyjna lateksowa?

Za jej unikalne właściwości odpowiadają zawarte w składzie polimerowe mikrosfery wypełnione obojętnym gazem. Dzięki nim powłoka wykonana z farby termoizolacyjnej odbija promieniowanie cieplne na poziomie aż 95%! Co to oznacza w praktyce? Zimą ciepło uzyskane poprzez ogrzewanie nie ucieka z pomieszczeń przez ściany, tylko pozostaje wewnątrz. Latem z kolei, gdy na zewnątrz panują upały, wysoka temperatura nie przedostaje się do środka. W rezultacie zmniejszasz koszty ogrzewania i klimatyzowania domu. Warto zaznaczyć, że farba termoizolacyjna CIQ może być stosowana również na zewnątrz – pomalowanie nią ścian z obu stron maksymalizuje efekt izolacyjności cieplnej.

Farba lateksowa termointeligentna – gdzie ją stosować?

Specyficzne działanie farby, którą kupisz między innymi w hurtowni chemii budowlanej TrokenTech, sprawiają, że wykorzystuje się ją zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i obiektach użytkowych. Farba termoizolacyjna lateksowa przeznaczona jest do krycia ścian i sufitów. Dzięki temu, że ogranicza występowanie mostków termicznych, jest coraz częściej stosowana w projektach budowlanych i podczas remontów. Z uwagi na to, że wykazuje wysoką odporność na szorowanie, często stawia się na nią w pomieszczeniach narażonych na powstawanie zabrudzeń na ścianach.

Farba termoizolacyjna – dlaczego warto ją wybrać?

Jej zastosowanie wiąże się z szeregiem korzyści, a mianowicie:

  • minimalizuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni,
  • ogranicza pojawianie się wilgoci na pomalowanych powierzchniach,
  • jest elastyczna, dlatego niepodatna na pękanie czy zarysowania,
  • ładnie prezentuje się na ścianach i sufitach,
  • jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością dopasujesz ją do aranżacji w swoich wnętrzach.

O czym pamiętać podczas malowania?

Przed przystąpieniem do malowania przygotuj powierzchnię – oczyść ją i osusz, a także sprawdź, czy nie ma na niej spękań albo nierówności. Pamiętaj, żeby nałożyć co najmniej dwie warstwy w odstępie minimum dwóch godzin. Jeśli zamierzasz wykończyć podłoża o wysokiej nasiąkliwości, wykonaj gruntowanie.

Rosnące zapotrzebowanie inwestorów na rozwiązania pozwalające uzyskać oszczędności podczas użytkowania budynków sprawiły, że producenci tworzą coraz nowocześniejsze produkty o unikalnych właściwościach. Jednym z nich jest termointeligentna farba lateksowa °CIQ – chcąc wykorzystać jej specyficzne działanie, postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Zyskasz dzięki temu komfort cieplny w swoich pomieszczeniach i odczujesz znaczne oszczędności na ich ogrzewaniu oraz klimatyzowaniu.