zaprojektowani.com.pl

Zaprojektowani – dom, wnętrze, remont, ogród

Budownictwo

Czym obudować kominek?

W dzisiejszych czasach montaż kominka w salonie stał się swego rodzaju tradycją. Zapewnia on nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim ciepło i przytulną atmosferę. Coraz więcej osób jednak zastanawia się czym obudować kominek, aby świetnie się prezentował i przyciągał wzrok wszystkich. Nie ulega wątpliwości, że jest kilka sposobów na jego upiększenie. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się na co postawić.

Obudowa kominka

Coraz częściej wybieraną opcją jest obudowa kominka płytami GK. Opcja ta sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, którym doda eleganckiego charakteru. Warto zdawać sobie również sprawę, że w ostatnim czasie coraz częściej zyskuje na znaczeniu cegła, która świetnie pasuje do otoczenia kominka. W tym przypadku mamy szeroki wybór, jeśli chodzi o kolorystykę takiego materiału. Warto również zdawać sobie sprawę, że może ona także posłużyć do wykonania innych detali w salonie. Ponadto warto również wiedzieć, iż świetnie pasuje ona do wszystkich pozostałych rzeczy takich, jak meble, podłoga, sofa, czy kanapa. Cegła to również materiał, który posiada niezwykle praktyczne zastosowanie. Z łatwością akumuluje ciepło i wolno oddaje je otoczeniu.

A może coś całkiem innego?

Jeszcze inną ciekawą opcja może być chociażby obudowa kominka za pomocą cegły klinkierowanej, która jest przede wszystkim trwała, wytrzymała i dodaje pomieszczeniu niebywałej elegancji. W tym przypadku również mamy dostęp do różnej kolorystyki, dzięki czemu będziemy mogli dopasować materiał do swojego wnętrza. Coraz modniejszy staje się także chociażby kamień, który występuje w formie płytek. Najczęściej jest to marmur, piaskowiec, czy trawertyn. Każdy z nich różni się wyglądem, jednak łączy ich zdecydowanie jedna cecha, a mianowicie wszystkie one naprawdę świetnie się prezentują. Wraz z kominkiem stworzą miłą i przyjazną atmosferę w naszym salonie.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje obecnie kilka ciekawych sposobów na kreatywne obudowanie kominka. Przed całą inwestycją dobrze jest przejrzeć dokładnie wszystkie możliwe propozycje, a co za tym idzie wybrać najlepszą. Oprócz wyglądu, warto również zwrócić uwagę chociażby na koszt zakupu takich produktów. Należy zdawać sobie sprawę, iż mogą się one znacznie od siebie różnić pod tym właśnie względem. Niemniej jednak, każda z wcześniej wymienionych opcji z pewnością przypadnie nam do gustu i sprawi, że wnętrze naszego salonu będzie wyglądało naprawdę magicznie i pięknie.