19.11.2016 (sobota), godz. 12–19 / Spotkanie wokół Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych

Wydarzenie towarzyszące Drugiej Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych
Komisarze: Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz
Miejsce: „Pawilon Wystawowy”
Wstęp bezpłatny

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Znaki graficzne – powszechnie nazywane także logo – otaczając nas na co dzień, kształtują naszą wizualną rzeczywistości i stają się częścią popkultury. Przy okazji Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, która zawitała do krakowskiego Bunkra Sztuki, zapraszamy na spotkania z twórcami znaków graficznych. Opowiedzą, jak przebiega proces projektowania znaku i systemu identyfikacji wizualnej, co sprawia, że znak jest dobry alby zły, oraz dlaczego jest on taki ważny. Prezentacje przeprowadzą Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze wystawy) oraz Przemek Dębowski z wydawnictwa Karakter. Będzie z nami tego dnia profesor Wiesław Grzegorczyk, a także krakowskie i warszawskie studia projektowe, których znaki znalazły się na wystawie: Papajastudio, Motor Studio, Parastudio i studio UVMW.

Program spotkań 19 listopada:
12–13:30 Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze OWZG), Przemek Dębowski (Wydawnictwo Karakter), prof. Wiesław Grzegorczyk (Wydział Grafiki, Uniwersytet Rzeszowski)
13:30–14 krótka przerwa
14–15 Papajastudio (Joanna Słysz, Adam Lis)
15–16 Motor Studio (Natalia Bliska i Andrzej Leraczyk)
16–17 długa przerwa (podczas jej trwania odbędzie się półgodzinne oprowadzanie kuratorskie, 16:15–16:45)
17–18 Parastudio (Dagmara Berska i Grzegorz Podsiadlik)
18–19 UVMW (Robert Mendel i Jacek Walesiak)
19 – zakończenie

Więcej o wystawie: http://bunkier.art.pl/?wystawy=druga-ogolnopolska- wystawa-znakow-graficznych
Podczas spotkania będzie można kupić książkę „Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych” wydaną przez wydawnictwo Karakter.