18.11, piątek, 16.00, Szkoła Wnętrz i Przestrzeni, ul. Zamoyskiego 52

Projektant, kurator wystaw i wykładowca. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Był stypendystą Rządu Francuskiego w Paryżu, programu ”Casa de Velazquez” w Madrycie, programu ”Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz programu ”Residency Unlimited” w Nowym Jorku.

Projektuje dla przemysłu jak i kolekcje autorskie, często na zamówienie instytucji kulturalnych i galerii. Jego prace można było oglądać między innymi podczas Vienna Design Week, Paris Design Week, Tokyo Design Week oraz Seoul Design Olympiad. Szczególnie interesują go projekty dla przestrzeni miejskich, które realizowane są dla konkretnych lokalizacji z poszanowaniem otaczającego kontekstu. Jest autorem mebli miejskich między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju, ogrodzie Albertine w Brukseli oraz w Paryżu.

Oprócz projektowania zajmuje się projektami kuratorskimi. Jest współkuratorem cyklu wystaw ”Unpolished. Young Design from Poland” oraz ”Polished Up. Design from Poland” popularyzujących polski dizajn poza granicami kraju.

Szczególnie interesują go działania na pograniczu sztuki i projektowania. Docenia współpracę zarówno z przemysłem jak i z instytucjami kultury.

Wstęp wolny.