Flagowymi produktami Green Home Design są łazienkowe i kuchenne baterie wykonane z drewna. Filozofia marki i stylu to tworzenie funkcjonalnego piękna w połączeniu z naturą. Wszystkie z produktów to autorskie, opatentowane i niepowtarzalne na skalę światową projekty. Dokładamy wszelkich starań, analizujemy każdy detal aby produkty te były idealne. Każda bateria tworzona jest ręcznie przez artystów z misterną starannością, by zapewnić doskonałą jakość. Tak powstają przedmioty o wyjątkowym charakterze, dające właścicielom poczucie dumy z ich posiadania, a projektantom zupełnie nowe obszary eksploatacji organicznej estetyki.

Podstawowa kolekcja Green Home Design obejmuje produkty z trzech gatunków drewna: dębu europejskiego, orzecha amerykańskiego i mahoniu afrykańskiego. Jednakże klientom oferowana jest możliwość spełnienia każdej indywidualnej potrzeby, ponieważ w ofercie znajduje się prawie 100 typów drewna. Pewność wysokiej jakości tych produktów dała możliwość objęcia ich aż pięcioletnią gwarancją. Oferta Green Home Design jest wyjątkowa nie tylko z powodu wyróżniającego ją piękna w świeżym stylu: połączenia nowoczesności z naturą. W parze z tymi atrybutami idzie niezawodność wypracowana podczas długich miesięcy kosztownego doskonalenia technologii.

Baterie wytwarzane są metodami ręcznymi przy zastosowaniu starannie wyselekcjonowanego drewna wysokiej jakości. Aby drewno było absolutnie odporne na wodę, musi przejść szereg procesów przygotowawczych. Zanim trafi do produkcji, poddawane jest specjalistycznym, długotrwałym technikom suszenia w celu zapewnienia trwałości produktu i niezmienności jego kształtu, nawet po wielu latach. Następnie drewno podlega doborowi pod kątem struktury, barwy i ułożenia słojów, aby zapewni estetyczną spójność wyrobu finalnego i jednocześnie jego niepowtarzalność. Gotowa bateria jest pokrywany wieloma warstwami impregnatu i lakieru, które tworzą odporną na czynniki zewnętrzne, wodoszczelną i bezpieczną powłokę, łatwą w utrzymaniu czystości i doskonale podkreślającą naturalne piękno drewna. Oferta Green Home Design nie jest skierowana do każdego klienta. To produkty ekskluzywne przyciągające wzrok oryginalnym wzornictwem, z których – z powodu technologii – każdy jeden jest unikatowy. Green Home Design udało się z przedmiotów codziennego użytku stworzyć dzieła sztuki.