Dorota Koziara, światowej sławy projektantka, odwiedzi wydarzenie Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem, by poprowadzić masterclass z designu. Z tego powodu impreza organizowana przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie potrwa jeden dzień dłużej – od 17 do 20 listopada 2016. W programie Zaprojektowanych są targi młodych projektantów, a także wykłady i warsztaty poświęcone designowi i projektowaniu wnętrz.

Dorota Koziara to designer, artysta, architekt wnętrz, dyrektor artystyczny, kurator wystaw. W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla przodujących w dziedzinie designu firm, takich jak: Alessi, Swatch, Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje między innymi dla firm: Christian Dior, Hermes, Swarovski, Fiat, Redd’s, Du Pont czy Tubądzin. Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała ze słynnym Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan.

Dorota Koziara do tematów projektowania podchodzi szeroko, zajmuje się też promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyką designu. Od lat jest również kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na polu międzynarodowym.

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem odbędą się po raz trzeci. Aby móc gościć Dorotę Koziarę, której kalendarz spotkań jest niezwykle napięty, organizatorzy wydłużyli imprezę. Projektantka poprowadzi masterclass 17 listopada, czwartek, w budynku Szkoły Wnętrz i Przestrzeni (część Krakowskich Szkół Artystycznych), ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

pelagie_design-by-dorota-koziara_prod_comforty_ph_ernest-winczyk_poland_0312angeli_dkoziara_ph_ramak-fazel_04_foundation_collegium-da-vincihussar_design-by-dorota-koziara-prod-noti_poland_01

Zapisz

Zapisz

Zapisz